Google+'nın ilk Büyük Hatası!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 13 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Google'ın yeni sosyal hizmeti Google+, açılmasının yaklaşık iki hafta ardından sistemde bulunan ilk büyük bug ile karşı karşıya kaldı.

  The Next Web'in haberine göre Cumatesi günü bazı Google+ kullanıcıları, uyarıları kapatmalarına rağmen birden fazla e-posta uyarısı aldılar. Bazı kullanıcılar, Çevrelerine sadece yeni bir kullanıcı eklenmesine rağmen 50 e-posta uyarısı aldığını Twitter'da paylaştı.

  Yaşananların ardından Google+ bölümü başkanı Vic Gundotra, kendine ait Google+ sayfasında bu uyarılardan dolayı özür diledi: "Uyarıları takip eden hizmet, yaklaşık 80 dakika boyunca yeterli boş disk alanı bulamadı. Bu nedenle sistem tekrar tekrar uyarı göndermeye devam etti. Bu seviyelere bu kadar çabuk ulaşacağımızı tahmin etmiyorduk, ancak etmeliydik."

  Bu özür, aynı zamanda Google+'nın Google'ın beklediğinden çok daha popüler hale geldiği anl***** gelebilir. Zira Google CEO'su Eric Schmidt bile hizmetin hızlı büyümesine şaşırmış görünüyor. Schmidt, Salı günü bir konferansta yaptığı konuşmada "sonsuz sayıda insanın" davetiyesi olmadığı için mutsuz olduğunu söylemiş ve Google+'da kaç kişi olduğuna dair bir soruya ise şu yanıtı vermişti: "Bilmiyorum ama milyonlar var, oldukça kalabalık."

  Schmidt, Google+'ya eklenecekçok sayıda özelliğin de müjdesini verdi.
   


Sayfayı Paylaş