Google, Internet Explorer'ı Öven Teste Karşı Çıktı!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 22 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Chrome'un, IE'yi en güvenli tarayıcı seçen testler hakkında söyleyecek çok sözü varmış...
  Internet Explorer'ın belirli tür zararlıları engellediğini bildiren test, Google'ın itirazıyla karşı karşıya.

  Microsoft tarafından görevlendirilen NSS Labs, tarayıcıların sosyal mühendislik teknikleri kullanan zararlıları engelleme yeteneğini test etmiş; sonuçlara göre Internet Explorer 9 beta zarları URL'leri engellemede yüzde 99, IE 8 yüzde 90, Firefox 3.6 ise yüzde 19 başarılı olmuştu. Chrome yüzde 3'e ancak erişebilirken, Opera bu tür saldırılara karşı bir savunma sunmuyordu.

  Google ise tarayıcısının toplamda güvenli olduğunu savundu NSS'nin yaptığı testleri bakın nasıl sorguladı... Haberimizin ikinci sayfasında...

  "Microsoft sponsorluğundaki bu testler sadece sosyal mühendislik tekniklerini kullanan zararlılara yönelik ve eklentiler veya tarayıcıların kendilerinde bulunan açıkları hariç tutuyor. Ayrıca testler tarafsız bir şekilde doğrulanacak bir yönteme sahip değil. Google Chrome en başından beri güvenlik ön planda tutularak geliştirildi ve kullanıcıları zararlı indirmelerden ve eklenti açıklarından koruyor."

  Güvenlik testlerinin çoğunlukla tartışmalı bir konu olduğu biliniyor. Virus Bulletin gibi bağımsız test yapan şirketlerin bile sonuçları zaman zaman sorgulanırken, sponsor destekli bu testlerin tartışma yaratması çok daha olası.
   


Sayfayı Paylaş