Google Hizmetlerinden Daha Fazlasını Alın!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 21 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Chrome, Gmail ve diğer Google hizmetlerinden fazlasını almak istiyorsanız bu 9 bedava araç size göre.
  İnternetteki tüm kullanıcılar gibi muhtemelen siz de en az bir Google hizmetinden faydalanıyorsunuz. Belki de kullanıcıların çoğu gibi siz de bu hizmetlerin daha fazlasını verip veremeyeceğini merak ediyorsunuz.
  Bu yazımızda Google hizmetleri üzerinde gücünüzü artıracak ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz. Bu programlar sayesinde Gmail'i istediğiniz şekilde ayarlayabilecek, Outlook ve diğer hizmetleri birleştirebilecek ve daha fazlasını yapabileceksiniz.

  Google aramalarında küçük resimleri göster
  SearchPreview for Google sayesinde tüm arama sonuçlarında, siteyi ziyaret etmeden önce bir fikir almanızı sağlayanküçük resimlerigörüntüleyebilirsiniz.

  Netflix kuyruğunu Chrome içerisinden onarın
  Yeni film isteğinde bulunmak veya kuyruğu yeniden düzenlemek için Netflix web sitesini sıkça ziyaret etmek zorunda kalıyorsanız bunun daha kolay bir yolu var: Netflix Queue adlı Chrome eklentisini denebilirsiniz. Netflix içinde yaptığınız neredeyse herşeyi Netflix'de yapmanız da mümkün.

  Android'i genişletin
  Bilgisayarınızda rastladığınız bir web sitesini daha sonra cep telefonunuzda ziyaret etmek isterseniz, bunu yapmak için URL'yi kopyalayıp e-posta ile kendinize göndermeniz ve telefonunuzda açmanız gerekiyor. Ancak Chrome to Phone Chrome eklentisini kullanarak herhangi bir URL'yi PC'nizden Android tarayıcınıza gönderebilir ve bu dertten kurtulabilirsiniz. Eklentiyi kullanabilmek için için telefonunuzda Android 2.2 veya üzerinin bulunması ve Chrome to Phone uygulamasını yüklemeniz gerekiyor.

  Google ile Outlook'u birleştirin
  Outlook ve Google Docs'u beraber kullananlar için Harmon.ie for Google Docs oldukça faydalı. Araç, Outlook'ta bir kenar çubuğu oluşturuyor ve burada tüm Google Docs belgelerinizi listeliyor. İstediğiniz belgeleri kenar çubuğu üzerinden tıklayarak düzenleyebilir, Outlook'u kullanarak Google Docs'a belgelerinizi gönderebilirsiniz.
  Google Calendar ve Outlook Calendar'ı beraber kullanmak istiyorsanız CompanionLink'i (40 dolar, deneme sürümü ücretsiz) tercih edin.

  Gizliliğinizi koruyun
  Google'ın internetteki yeri oldukça büyük ve Google'ın çok fazla kişisel bilgitopladığını düşünen bazı kullanıcıları endişelendiriyor.
  Google Alarm adındaki Firefox eklentisi ise Google'a bilgi gönderen siteleri engelleyebiliyor. Bir web sitesi kullanıcı hakkında bilgi göndermeye çalıştığı anda bir alarm sesi ile kullanıcı uyarılıyor.

  Gmail'i güçlendirin
  Gmail'i seviyorsunuz ancak daha iyi olmasını istiyorsunuz. O halde Better Gmail 2'yi mutlaka denemelisiniz. Better Gmail 2, Gmail'de olmayan birçok özelliği beraberinde getiriyor: hangi tür ek dosyalara sahip olduğunuzu görebilmek, etiketleri hiyerarşik klasör yapısı benzeri listeleyebilme, Gmail sohbet kutusunu gizleyebilme, e-posta geldiğinde ses uyarısı alma ve çok daha fazlası.
  Gmail'inize yeni e-posta geldiğinde uyarılmakistiyoranız Spiffy'yi deneyebilirsiniz. Bu küçük uygulama sistem tepsisinde yerini alıyor ve en fazla beş Gmail hesabını denetleyerek size yeni mesaj geldiğinde haber veriyor.
  CloudMagic ise Chrome ve Firefox'da çalışan, Gmail e-postalarınızı aramanızı sağlayan bir eklenti. CloudMagic
   


Sayfayı Paylaş