Gölcüklü Connect, Avrupada da Fordun ilk elektriklisi oluyor

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 13 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  AMERİKAN Ford Motor Company'nin global elektrikli araç stratejisinin ilk ürünü olan Gölcüklü Transit Connect, Avrupa'da da satışa sunulacak. Ford ve Azure Dynamics şirketleri arasında 4 Mayıs'ta yapılan anlaşmaya göre, elektrikli Transit Connect'ler 2011 yılı başında Amerika'da satışa sunulduktan sonra yaz sonu Avrupa'da piyasaya çıkacak. Böylece, Amerika'dan sonra Ford'un Avrupa'daki ilk elektrikli modeli de Connect olacak.

  [​IMG]

  Connect'le gurur duyuyoruz
  Ford Avrupa Başkanı John Fleming, Transit Connect modeliyle gurur duyduklarını belirterek, "Connect değişken yapısı ve kolay adapte olmasıyla gerçek dünyadaki ticari müşteriler için en doğru ve güvenli araç. Sıfır emisyonlu elektrikli versiyon ise bu araca daha esnek kullanım şansı verecek" diye konuştu.

  Avrupa'da Azure satacak
  * Michigan merkezli Azure, Ekim 2009'dan itibaren Amerika ve Kanada'da piyasaya çıkacak elektrikli Transit Connect'ler üzerinde çalışmaya başladı.
  * 2011 yılı başında Amerika ve Kanada'da satışa sunulacak Transit Connect'lerin Avrupa'da da elektrik altyapısı hariç tüm üretimi Türkiye'de gerçekleşecek.
  * Gölcük'te üretilen araçlar Azure'nin Avrupa'daki üretim merkezine gelecek ve elektrik motoru takılacak. Elektrikli Connect'ler Avrupa'da Ford tarafından değil özel bayi altyapısı kuran Azure tarafından satılacak.
  * Ford'un garanti kapsamındaki araçların hem soldan hem sağdan direksiyonlu versiyonları bulanacak.
  * Elektrikli Transit Connect'in pilleri Avrupa'da 220-240 voltla 6-8 saatte şarj edilecek.
  * Araç pilleri doluyken 130 km.
   


Sayfayı Paylaş