Gökova Körfezi, Akyaka

Konusu 'Marmaris' forumundadır ve GamZe tarafından 20 Haziran 2009 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Gökova Körfezi, Akyaka
  Gökova Körfezi, birbirinden güzel koyları ve eşsiz tarihi zenginlikleriyle Mavi Yolculuğun en önemli noktalarından biri. Gökova Körfezi, Muğla'ya 25 km. uzaklıkta. Körfezin manzarası, yeşil ve mavinin eşine az rastlanır güzellikteki birlikteliğini gözler önüne seriyor. Körfez, denizi ve kumu; çevresindeki çam ağaçları ile eşsiz güzelliğe sahip sayısız koydan oluşuyor. Bu özellikleriyle Mavi Yolculukların en gözde durakları arasında. Gökova'nın içindeki bir ada üzerinde kurulu antik Keramos şehri kalıntıları ünlü. Gökova'nın güneybatı ucunda, bir zamanların en büyük şehri ve antik çağın en büyük heykeltraşı Preksiteles'in vatanı olan Knidos'un kalıntıları yer alıyor. Bugün Knidos'a ancak deniz yoluyla ulaşılıyor; binlerce yıl öncesinde de olduğu gibi.

  Nerede Kalınır?
  Akyaka’da nitelikli otel ve pansiyonlar bulunuyor. Yöre mimarisine uygun ve saygılı bu tesisleri Pratik Muğla-Ula başlığı altında bulabilirsiniz.

  Ne yenir?
  Akyaka’ya girişte azmak üzerine kurulmuş lokantalar iyi bir yemek molası vermek için en güzel yerdir. Çevrenin balıkçılarının ağlarına takılan en iyi balıklar buraya gelir. Hakkı verilerek pişirilir.turkeyarena.com Yanına salatanın hası yapılır. Azmak boyundaki lokantaların hepsinde taze balık bulabilirsiniz. Fiyatını önceden konuşun. Hergün değişebilir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   


 2. GamZe Moderator

 3. GamZe Moderator

Sayfayı Paylaş