Göğüs Estetiği Ameliyatı Sonrası Bakım, Yapılması Gerekenler

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 31 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Göğüs Estetiği Sonrası Bakım
  1- Hastaneden çıkış sonrasında evinizde istirahitinize devam ederken sırtınız hafif yüksekte ve sırt üstü yatarak dinlenmeye devam ediniz (oratalama bir hafta).

  2- Size reçete edilen ilaçları düzenli olarak belirtilen sürelerde kullanınız.

  3- İlk kontrolünüz hastaneden çıkış sonrası, ikinci günde yapılacaktır. Bu süre içinde, pansumanınız kapalı kalacaktır.

  4- İlk kontrol sonrası pansumanınız açılacaktır. Özel sütyeninizi kullanmaya devam edecek, doktorunuzun önerdiği şekilde göğüs bakım kreminizi ve dikiş hattı üzerindeki pansumana size belirtilen sıklık ve sürede devam ediniz.

  5- Ameliyat sonrası 1.haftada ikinci kontrole geleceksiniz. İkinci kontrol öncesi ilk duşunuzu ılık suyla ve bebek şampuanı ile alarak;özellikle dikiş hattınızı iyice kurulamalısınız. Size reçete ettiğimiz bakım kreminizi ve dikiş hattı üzerine yapacağınız pansumanı tekrarlayarak kontrole gelebilirsiniz.

  6- Bir hafta sonraki kontrolünüze dek, gün aşırı ılık su ve bebek şampunı ile alacağınız duş sonrasındaki göğüs bakımınız sizi rahatlatacaktır. Özel sütyeninizi ortalama iki yada üç hafta kullanacak daha sonrasında sizi rahatsız etmeyecek pomuklu sütyen kullanmanız faydalı olacaktır.

  7- İyileşme süreciniz devam ettiği için, ağır yük kaldırmak,sizi yoracak egzersizler ve kontrolsüz hareketler sakıncalıdır. İyileşme süreciniz tamamlanana kadar memelerinizin üzerinde travma yaratacak hareketlerden korununuz.

  8- Protein, meyve ve sebze ağırlıklı diyetiniz, sigara kullanmıyor oluşunuz ve hafif yürüyüşler daha çabuk toparlanmasnızı sağlayacaktır.

  9- Her geçen gün meme şekliniz daha iyiye giderek ortalama üçüncü ayda istenen şekli alacaktır.

  10- Ameliyat sonrası ilk ay haftada bir, 2.ve 3.aylarda onbeş günde bir, 6.aya kadar ayda bir ve 12. ayda olmak üzere bir probleminiz olmassa rutin kontrolleriniz yapılacaktır.
   


Sayfayı Paylaş