Göbek ve karın yağlarını eritme için hareketler

Konusu 'Diyet-Fitness' forumundadır ve Nysa tarafından 18 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

 1. Nysa Well-Known Member


  Göbek eritme hareketlerine başlamadan 15 dakika önce performansını artırmak için bir fincan kahve içebilirsin. Kafein, vücudunun ihtiyaç duyduğu uyarıcı etkiyi verecek ve yağ yakmana yardımcı olacaktır.

  Eğer, hayatında ilk kez egzersiz yapıyorsan, vücudunun güçlenmesi için ona zaman tanımalısın. Ancak, bu boş duracağın anlamına gelmiyor! İlk gün, 10 tekrardan oluşan bir set yaparsın, sonraki günlerde tekrar ve set sayısını artırırsın ve gün geçtikte kuvvetin yükselecektir.

  [​IMG]

  Göbek eritme hareketleri aynı zamanda karın kası yapmaya yardımcı oluyor. Yani, fazla kilon yoksa bile bu egzersizleri yaparak daha sıkı karın kaslarına sahip olabilirsin. Tabii o zaman set sayısını artırman gerekiyor, örneğin bir antremanda 5 set yapmak istediğin görüntüye kavuşmana yardım edecektir.

  [​IMG]

  Setler arasında birer dakika dinlenmen, kas sağlığın için yararlı olacaktır. 10 tekrardan oluşan bir seti tamamla, yaklaşık bir dakika dinlen ve yeniden başla. Ancak bu süreyi uzatma, vücudun soğumadan hareketlere devam etmelisin.

  [​IMG]


  Gelelim yağ yakımı meselesine! Amacıngöbekve bel çevresindeki yağları yok etmekse (ki öyle olduğuna eminiz) hareketleri tamamladıktan sonra 25 dakika kardiyo türünde birsporyapmalısın. Koşabilir, yüzebilir, ip atlayabilir, yürüyebilirsin.

  [​IMG]

  Egzersizlerikardiyo sporlarıyla birlikte desteklediğinde hayalindeki vücuda çok yakında kavuşacaksın. Ama sadece istemek yetmez, bunu yapmalısın! Egzersiz sırasında su içebilirsin. Egzersiz bittikten sonra ise mutlaka su veyamaden suyuiçmelisin ki terle birlikte kaybettiğin suyu ve mineralleri vücuduna geri vermelisin.

  [​IMG]

  Bu hareketler kadınlar ve erkeklerdegöbek eritmeye yardımcı olur ve karın kasları yapmak için faydalıdır. Set sayısını her gün artırmak vücudunu şaşırtır ve daha iyi sonuç almanı sağlar.

  [​IMG]

  Egzersizleri tamamladıktan yarım saat sonra ara öğün veya ana öğün yapabilirsin. Özellikle protein içeren yumurta, yoğurt, tavuk gibi besinler tüketmek kaslarını beslemeye yardımcı olacaktır.

  [​IMG]

  Eğer bel fıtığı, boyun fıtığı gibi hastalıklarınız varsa, doktorunuza danışmadan lütfen bu egzersizleri yapma.

  Kaynak: https://www.yuksektopuklar.com/squat-nereleri-calistirir-46407
   


 2. Nysa Well-Known Member

  Karın Eritme ve Beslenme

  Karın eritme, sadece egzersiz yapmayla uygulanmamalıdır. Aynı zamanda yediğiniz içtiğiniz besinlere de özen göstermelisiniz. Egzersizle birlikte, aşağıda belirtilen noktalara dikkat ettiğiniz takdirde, birkaç hafta içinde dümdüz bir göbeğe sahip olabilirsiniz.

  - Günde en az 3 öğün yemeye özen göstermelisiniz. Bu öğünler içinde kahvaltıya ayrı özen göstermeniz gerekmektedir. Ara öğünlerde ise bol bol meyve ve sebze tüketmelisiniz.
  - Yemek için asla acıkmayı beklemeyin. Çok acıkmak çok yemeyi beraberinde getirir. Bu yüzden, öğün sayısını artırarak az porsiyon yemek en sağlıklı yöntem olacaktır. Gün içinde en az 1,5 litre su içmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca, sıcak suya karıştırılacak limon suyuyla güne başlamak, oldukça faydalı olacaktır.
  - Şeker, hem sağlığı olumsuz etkiler hem de göbek oluşumunu tetikler. Beyaz ekmekte bulunan şeker oranı tehlikeli seviyededir. Bu yüzden, kepekli ekmek tüketimine özen gösterilmelidir.
  - Şeker gibi, tuz da vücuda zararlıdır. Tuzlu gıda tüketiminden uzak durulması yararlı olacaktır.
  - Lokmalarınız küçük olsun. Küçük lokmaları iyi çiğneyerek yutun. Midede sindirime yardımcı olacaktır.

  Çoğu insan, tatlı tüketimini ayarlayamaz. Tatlı ihtiyacı hissettiğinizde, şerbetli veya sütlü tatlıların yerine, lifli bisküviler ve meyvelerden yardım alabilirsiniz. Karın eritme kahvaltısı ise şu şekilde olabilir; Az yağlı veya yağsız ılık süt içine tarçın atabilirsiniz. Lifli gıdalardan biri olan yulaf, hem tok tutacak hem de metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacaktır. Yoğurt, her dönemde tüketilmesinde sakınca olmayan bir besin çeşididir. Sindirimi kolaylaştıran yoğurt, kahvaltı başta olmak üzere her öğünde tüketilebilir. Yumurta, protein bakımından en zengin besindir. Bol yağ bulunduran sarı kısmından uzak kalmak şartıyla, yumurta tüketiminde bir sınırlama söz konusu değildir. Sağlıklı beslenmek karın eritme için oldukça faydalı olacaktır. Canınız yağlı yiyecekler çektiğinde, bunu doğal bir şekilde halledebilirsiniz. Avokado, fındık, zeytin, çekirdek ve bitter çikolata, az tüketilmek şartıyla, yağlı yiyecek ihtiyacınızı karşılayacaktır. Son olarak, yeşil çay tüketimini artırabilirsiniz. Hem iyi bir antioksidan hem de kan şekerini düzenleyen yeşil çay, düz bir karna sahip olmanız için oldukça etkili bir içecektir.

  Kaynak: http://vucutgelistirmehareketleri.org/karin-eritme/
   

Sayfayı Paylaş