GMAT'ye Başvuru

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 25 Nisan 2008 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  GMAT sınavı bütün yıl boyunca dünya çapında yüzlerce değişik bölgede uygulanmaktadır. Sınav hakkında detaylı bilgi almak ve dünyadaki tüm sınav merkezlerinin listesine ulaşmak için GMAT Bilgi Kitapçığı'nı (GMAT Information Bulletin) sipariş etmeniz ya da web sitesinden download etmeniz gerekmektedir.


  Türkiye'de GMAT sınavına İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç şehirde girilmektedir. Türkiye, bölge kodu 12 olan Arnhem, Hollanda'daki Bölgesel Kayıt Merkezi'ne (Regional Registration Center, RRC) bağlıdır.

  TELEFON: 00-31-26-352-1577
  FAX: 00-31-26-352-1278

  GMAT'e Amerika'da girmek için 1-800-GMAT-NOW (1-800-462-8669) 'u arayabilir ya da GMAT Web sitesi'nin ilgili bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

  Başvurularınızı telefon, faks ya da posta yolu ile yapmanız mümkündür. Ödeme şekli olarak ise kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Kredi kartınızın reddedilmesi durumunda başvurunuz iptal edilecektir.

  Telefon ile başvurmak için 00-31-26-352-1577 numaralı telefonu aramanız gerekmektedir. Görüşme sırasında kredi kartınızı hazırda tutmanız gerekir.
  Faks ile başvurmak için GMAT Bilgi Kitapçığı'nda bulunan formu (International Test Scheduling Form) doldurarak 00-31-26-352-1278 numaralı faksa fakslamanız gerekmektedir. Sınava girmek istediğiniz tarihe iki iş günü kalmasına rağmen herhangi bir onay mektubu elinize geçmemiş ise Arnhem kayıt merkezini aramanız yerinde olur.

  Posta ile başvurmak için GMAT Bilgi Kitapçığı'nda bulunan formu (International Test Scheduling Form) doldurarak;


  Sylvan Learning Systems B.V.
  CITO
  P.O. Box 1109
  6801 BC Arnhem
  Netherlands ​

  adresine postalamanız gerekmektedir. Ödemeyi kredi kartı yerine uluslararası çek (money order) ile yapmanız halinde çeki "ETS-GMAT" adına düzenlemeniz gerekir. Başvurunuz Arnhem kayıt merkezine en geç sınava girmek istediğiniz tarihten 3 hafta önce ulaşmalıdır. Bu tarihe iki iş günü kalmasına rağmen herhangi bir onay mektubu elinize geçmemiş ise Arnhem kayıt merkezini aramanız yerinde olur.


  Tavsiye ettiklerimiz!
  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]

   


Sayfayı Paylaş