GMAT'E Hazırlık

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 25 Nisan 2008 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  GMAT sınavına hazırlanmanın en iyi yolu deneme sınavları ve örnek GMAT soruları çözmektir. Bu tür çalışmalar GMAT'te karşılaşacağınız soru tiplerini tanımanız konusunda size yardımcı olacaktır.

  Örnek GMAT sorularını GMAT web sitesinde bulabilir, aynı zamanda GMAT çalışma kitaplarından da yararlanabilirsiniz. Aşağıdaki resimleri tıklayarak fiyatları 10$ ile 25$ arasında değişen bu kitapları Amazon.com sitesindeki ilgili sayfadan satın alabilirsiniz. Ayrıca GMAC Store 'dan GMAT çalışma kitlerine veya GMAT POWERPREP hazırlık software'ine ulaşabilirsiniz.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]

  Sınav süresince sayısal (quantitative) bölümde 37 soru için ve sözel (verbal) bölümde 41 soru için 75'er dakikanız olacaktır. Ortalama cevaplama süreniz sayısal soru başına 2 dakika, sözel soru başına 1 dakika 45 saniyedir. Sınav boyunca sürekli zamanı, hangi bölümde olduğunuzu ve kaç soru cevapladığınızı kontrol etmeniz yararınıza olur. Bilmediğiniz bir soruyla karşılaştığınızda fazla vakit harcamadan tahmin etmeye çalışmalısınız, çünkü soru atlamanıza veya daha sonra geri dönmenize izin verilmeyecektir.

  Kompozisyon (analytical writing) bölümünde ise her biri 30 dakikalık iki kompozisyon yazmanız istenecektir. Bu bölüme hazırlanmak için GMAT Web sitesinin ilgili bölümünden faydalanabilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş