Gliserin Saça Nasıl Uygulanır

Konusu 'Saç Bakımı' forumundadır ve Pelin tarafından 30 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator


  Gliserin Saça Nasıl Uygulanır?

  [​IMG]

  Gliserinin saça faydası nemi tutmasından ileri gelmektedir. Düzenli olarak gliserin kullanarak saçlarınızın daha nemli ve yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Gliserini saça uygulamadan önce eşit miktarda suyla (1 ölçek su, 1 ölçek gliserin) karıştırın. Duşta saçınızı her zamanki gibi şampuanladıktan sonra hazırladığınız gliserinli suyu eşit miktarda saçınıza sürün. 5 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla durulayabilirsiniz. Saçlarınız çok kuruysa bu uygulamayı haftada 3 kez tekrarlayın.

  Gliserin ve Saç Bakımı
  Gliserin nemi saç köklerine çeker ve burada hapseder. Bu sayede saç tellerinin dokusu korunur ve saç yumuşar. Bunun dışında saçların kabarmasını ve uçların kırılmasını gliserin uygulamasıyla azaltabilirsiniz. Saçlarınız havadan, boyadan, maşadan veya güneşten dolayı çok kuruduysa 1-2 haftalık gliserin bakımıyla eski parlak görünümüne kavuşturabilirsiniz.

  Saçların nemli olması görünüşünü geliştirdiği kadar sağlıklı uzamasına da yardımcı olur. Uçlar daha az kırılacağı için sık sık uçları kestirmek zorunda kalmadan, daha kısa sürede istediğiniz uzunlukta saçlar elde edebilirsiniz.

  Yukarıdaki duşta gliserin sürme yöntemi dışında gün içinde gliserini saçlarınıza uygulayabileceğiniz bir başka yöntem daha var. Bunun için 3 bardak papatya çayını, 3 çay kaşığı gliserin, 2 çay kaşığı sızma zeytinyağı ve 6-8 damla biberiye yağıyla iyice karıştırın. Bu karışımı spreyli bir şişeye alın ve gün içinde saçlarınız kuruduğunda saç geneline sıkın. Bu karışım 10 güne kadar tazeliğini korur. Her kullanımdan önce şişeyi iyice çalkalamayı unutmayın.
   


Sayfayı Paylaş