Giulietta ile Türkiyede yeniden doğacak

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 23 Nisan 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  FIAT'ın bünyesindeki İtalyan Alfa Romeo, 147'nin yerini alan yeni modeli Giulietta'yla Türkiye'de yeniden doğmaya hazırlanıyor. Tofaş CEO'su Ali Pandır, "Alfa Romeo'yla ilgili istediğimiz şeyleri bugüne kadar yapamadık. Ama Giulietta’nın ağustos ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulması ile birlikte yeniden doğmanın zamanının geldiğini düşünüyoruz" dedi. Alfa Romeo Türkiye Direktörü Arzu Çolakoğlu da, Giulietta'nın ağustos ayında 3'ü benzinli biri dizel olmak üzere 4 farklı motor seçeneğiyle Türkiye'ye geleceğini bildirdi.

  [​IMG]

  Türkiye'ye özel fiyat
  Alfa Romeo Giulietta için Türkiye'ye özel bir fiyat için çalıştıklarını dile getiren Çolakoğlu, şöyle konuştu: "İtalya'da 21 bin Euro civarında olan aracın Türkiye'de yüksek vergiler nedeniyle normalde fiyatı 28 bin Euro'yu bulacaktı. Ancak Alfa Romeo yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonucunda bu aracı Türkiye'de 25 bin Euro, hatta daha altında bir fiyattan satacağız."

  1000 adedi geçeriz
  Çolakoğlu, Giulietta'dan ilk etapta 250-500 adet arasında satmayı planladıklarını, yılda 1000'e yakın satmayı düşündüklerini söyledi. Alfa Romeo Giulietta'nın Türkiye’de ilk tanıtımını öncelikle mevcut Alfa Romeo sahiplerine yapacaklarına işaret eden Çolakoğlu, uzun zamandır bu modeli bekleyen “Alfisti”lere yönelik özel çalışmaların hazırlıkları içinde olduğunu da belirtti. Çolakoğlu, Türkiye'de Alfa Romeo sahiplerinden oluşan 'Aroc Türkiye' gibi gruplarda 4 bine yakın üye olduğunu ve ilk etapta hedef kitlelerinin yeni modeli merakla bekleyen Alfa Romeo fanatikleri olduğunu anlattı.
  19.04.2010, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş