Gitar Kursu Ankara

Konusu 'Müzik Haber' forumundadır ve ot-gu tarafından 17 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Klasik Gitar & Elektro Gitar Kursu Ankara

  Hemen hemen her tür müzikte karşılaştığımız bir enstrümandır gitar. Gitarla tek başınıza dünyaca ünlü klasik eserleri çok sesli bir biçimde çalabilirsiniz, yine gitarla bir rock parçasının sololarını çalabilir ya da vokalinize gitarla eşlik ederek popüler parçaları seslendirebilirsiniz. Gitar dünyadaki en popüler müzik aletidir. Ancak üst seviyede gitar çalabilmek yetenek ve iyi bir eğitim ister. Gitar, çalma tekniği bakımından temelde ikiye ayrılır: Pena kullanarak çalınan elektro-gitar ve akustik gitar çalma tekniği, parmakla çalınan klasik ve flemenko gitar tekniği. Herhangi bir enstrümanda tekniği baştan düzgün oturtmak o enstrümanda ilerlememizi kolaylaştırmanın yanında, ileride meydana gelebilecek fiziksel rahatsızlıklardan da bizi korur. Bu sebeple öğrencinin kendi öğretmeni olmadan gitar çalışmaya başlaması, tekniğinin yanlış oturacak olması sebebiyle sakıncalıdır. Öğrencinin önce klasik gitar eğitimi alarak başlaması gerektiği de yine yapılan yaygın bir yanlıştır. Eğitime hangi tarz benimsenmişse onun tekniğiyle başlamak doğrusudur.

  Gitar türleri başlıca klasik, akustik, bas ve elektronik olmak üzere dört gruba ayrılır. İlk defa gitar dersi alacak olanlar akustik gitar ile eğitimlerine başlarlar. Akustik gitarları bulmak kolaydır, fiyatlarının uygun olması ve yeni başlayanların her zaman ilk aldıkları gitarlar olduğu için, arkadaşlarınızdan ödünç alarak bile başlayabilirsiniz gitar eğitiminize. Fakat her konudan önce çalmak istediğiniz müzik türünü düşünmelisiniz, farklı müzikal türler için ayrı gitar seçenekleri mevcuttur. Eğer gitar almaya karar verdiyseniz ne tür müzik çalacağınıza karar verip, buna göre gitar seçimi yapmanız gerekiyor. Günümüzde hassas gitar üretim teknikleri ile çok uygun fiyatlara gitar sahibi olabilirsiniz. Gitar almanızda size yardımcı olacak ve bu konuda tecrübesi olan birinden yardım almanız, doğru gitar tercihini yapmanızı sağlayacaktır. Gitarı tanıdıkça, sesler kulağınıza yerleştikçe ve gitar eğitim seviyeniz arttıkça, zaten daha iyi ve kaliteli bir gitar isteği oluşacaktır.

  Gitar eğitiminde başarılı olmak istiyorsanız zihinsel ve fiziksel olarak kendinizi yormanız ve sürekli pratik yaparak çalışmalısınız . Zaten diğer tüm enstrümanlarda da olduğu gibi teknikler üzerine çalışarak pratik kazanılır ve başarı oranı artmaktadır. Öğrenilen bilgilerin tekrar edilmesi ve pratik yapılması, her öğrencinin sıkıldığı noktadır. Birçok insan pratikleri sıkıcı bulmakta ve bu noktada kaybetmektedirler. Pratiklerin ve uygulamaların gitar eğitiminde önemli bir nokta olduğunu belirttiğimiz gibi eğlenceli ve ilginç hale getirerek sıkılmadan çalışmalısınız. Zaten iyi bir eğitmen bu konuda size destek ve fikirlerini sunarak motive olmanız konusunda yardımını sağlayacaktır.

  Eğitim programınıza uygun olarak ilerlediğiniz taktirde ve gerekli motivasyonu sağladığınız taktirde bu dersler daha eğlenceli bir hale gelecek ve gitar eğitiminizde daha hızlı ilerlemenizi sağlayacaktır. Grupça diğer insanlar ile beraber birlikte çalınan uygulamalar, şarkılar da aynı zamanda eğlenceli ve sıkılmadan ilerlemenize yarar sağlayacaktır. Enstrümanların genelinde zaten bir zorluk derecesi vardır, fakat doğru eğitimler ile bu durumun üstesinden gelebileceğinize inanmalısınız. Gitar çalmak zor olabilir fakat öğrenmek imkansız değil emin olabilirsiniz. Sadece biraz eğitim ve yönlendirme gerekiyor. Sonrasında yapacağınız pratikler, taktikler ve uygulamalar ile gerekli motivasyonu da sağladıktan sonra sizde artık gitar çalabilirsiniz.

  Hayal Sahnesi Sanat Kursu

  Hayal Sahnesi “London College of Music”in Ankara’daki tek yetkili gitar eğitimi ve sınav merkezidir.

  Bireysel veya isteğe bağlı olarak grup dersi şeklinde yapılan Klasik Gitar ve Elektro Gitar kursu’nun ilk amacı öğrencinin müzik sevgisini uyandırmak, hayal dünyasında müzik imgesini geliştirmek, ritim duygusunu vermektir. Müziği seven insanı sever, toplumu sever, yaşamı sever, eşsiz bir ruh gücü ve zenginliği kazanır. Enstrüman eğitimi, öğrencinin kişisel gelişiminde çok yönlü ve olumlu etkiler yaratır.

  (A) KAVAKLIDERE Paris Caddesi No:12/9 (TBMM Arkası)
  Tel: 0.312 418 12 13 – 418 13 14

  (B) EMEK 8. Cadde (Bişkek Caddesi) No:71
  Tel: 0.312 223 87 07 – 223 87 98

  (C) ÜMİTKÖY 2539. Sokak No:34
  Tel: 0.312 236 24 71 – 236 29 71

  (D) BATIKENT Kentkoop Mh 1862.Sk Yeni Başkentliler Sitesi C3 Blok No:15
  Tel: 0.312 250 44 60 – 250 44 61

  Emre Şen Chopin Müzik ve Sahne Sanatları Merkezi

  Emre Şen Chopin Müzik ve Sahne Sanatları Merkezi bünyesinde her biri alanında uluslararası başarılar elde etmiş değerli virtüoz eğitmenlerimiz, öğrencilerine ve kursiyerlerine birebir ilgi ve değer verirler.

  Konutkent-1 Serpme Evler 3018. Sokak
  Çayyolu / ANKARA

  0 (312) 240 94 30

  T.C. M.E.B. Özel Senkron Müzik Kursu

  Senkron Müzik Eğitim Merkezi Selanik Cad. No: 41/11 KIZILAY ANKARA 0 312 424 19 10

  Solfej, armoni ve diğer teorik bilgiler tamamlayıcı olarak derslerimizin içeriğinde yer almaktadır. Kursumuzu başarı ile tamamlayan öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi verilir.
   


Sayfayı Paylaş