Gilaburu Suyunun Faydaları ve Zararları

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 13 Haziran 2014 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Gilaburu Suyunun Faydaları Nelerdir

  Gilaburu, özellikle Türkiye'de Kayseri ve civarında yetişir. Reçine, tanen, organik asitler, saponin, arbutin, şekerler, acı madde ve C vitamini içerir. Mineraller açısından da zengindir.

  Giloburu suyu, idrar söktürür. Kabızlığı giderir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Yaşlanmanın etkilerini geciktirir. Kas gerilimini azaltır ve spazmları engeller. Adet zorluğu ve düzensizliğine karşı çok etkilidir. İdrar yolu hastalıkları ve prostata karşı faydalıdır. İdrar kanalındaki iltihaplanmaları temizler. Gece ve gündüz sık tuvalete çıkmayı azaltır. Egzama gibi cilt sorunlarında dışardan kullanılır. Gilaboru ayrıca böbrek tembelliğine ve bazı cins böbrek kistlerine de iyi gelmektedir. Sakinleştirici etkileri ile spazmları çözer ve uykusuzluğa iyi gelir. Spesifik olarak Kramp, yumurtalık ve rahim kası rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. Böbreklerin çalışmasını arttırır ve böbrek taşlarını ve kumunu düşürmeye yardımcı olur.turkeyarena Gilaboru, idrar kanalını genişletme özelliği ile mesanenin bir seferde ve kolaylıkla boşalmasını sağlar.

  Uyarı: Mide ve bağırsak ülseri olanlar gilaburu suyunu kullanmamalıdır.

  Gilaburu Nasıl Kullanılır? Gilaburu meyvesi taze olarak yenebileceği gibi suyu sıkılarak da tüketilebilir. Şekerle tatlandırılan meyve suyu böbrek taşlarına karşı faydalıdır. Ağacın gövde kabukları ve yaprakları da suda kaynatılarak çay hazırlanabilir.
   


Sayfayı Paylaş