Gezi Parkı Eylemlerinde Tecavüz Dehşeti

Konusu 'Güncel Olaylar' forumundadır ve ot-gu tarafından 8 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Gezi Eylemlerinde Tecavüz Dehşeti

  Gezi Parkı eylemlerinde tecavüz dehşeti yaşandı. 17 yaşındaki bir genç kız Taksim'de, 31 yaşındaki Faslı bir kadın da Kadıköy'deki eylemler sırasında tecavüze uğradı..

  İstanbul Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp, kısa sürede yurdun büyük bölümüne yayılan eylemlere tecavüz gölgesi düştü. Kadıköy ve Taksim'de biri 17, diğeri 31 yaşında iki kadın eylemci tecavüze uğradı. Mağdurlar yaşadıkları şokla sarsılırken; polis saldırganların yakalanması için harekete geçti. Herkesin kanını donduran olaylardan ilki 2 Haziran Pazar gecesi Kadıköy'de meydana geldi. Lise öğrencisi Z.Y. (17), Gezi Parkı eylemlerine destek olmak amacıyla Bağdat Caddesi'ndeki yürüyüşe katıldı.

  'Seni öldürürüm'
  Bir süre sonra annesi eve dönerken Z.Y., "Ben biraz daha kalacağım" dedi. Genç kız saat 23.00 sıralarında evine dönmek için eylemci gruptan ayrıldı. Sahil yolunu takip ederek evine dönüyordu ki, bir saldırgan yolunu kesti. Genç kız dehşet dolu dakikaları şikayet tutanağında şöyle anlattı: "Şaşkınbakkal ile Kuleli Yalı Evleri arasından bir yolda ilerlerken, 20-25 yaşlarında 1.70 boylarında, siyah saçlı biri saçlarımdan tutarak beni yeşil alana götürdü. Ağzımı kapattı. Telefonumu uzağa fırlattı. Beni öpmeye çalıştı; 'Sesini çıkarma seni öldürürüm' dedi... İşini bitirdikten sonra 'telefonumu alacağım" bahanesiyle yanından ayrıldım ve kaçarak bir restorana sığındım. Eve dönerken bir komşumuz gördü. Ona anlattım. O da anneme söyleyince olay ortaya çıktı. Annemden gizlemiştim."

  Parasını aldı
  Fas uyruklu B.T. (31) de Z.Y. ile aynı kabusu yaşadı. Olay, 5 Haziran Çarşamba gecesi saat 23.30'da Gezi Parkı yakınlarında meydana geldi. Eylem sonrası evine dönen B.T., iki saldırganın sırtına bıçak dayayıp kendisini zorla ıssız bir yere götürdüklerini söyledi. Saldırganlar tecavüz ettikten sonra çantasındaki bin doları da alarak kaçtı. Zanlıların birinin uzun boylu ve esmer diğerinin ise orta boylu olduğu öğrenildi.

  Polis alarma geçti
  Eylemleri fırsat bilen zihin özürlüler kirli emellerine Kadıköy ve Taksim'de ulaştı. Alarma geçen polis, saldırganların yakalanması için kameraları incelemeye aldı. Faslı B.T. Harbiye Karakolu'na sığındı. Polis MOBESE kameralarına ait görüntüleri incelemeye başladı. Yaşadıkları şokun etkisiyle sarsılan iki mağdur kadın saldırganların bir an evvel yakalanmasını istediklerini söyledi. Z.Y., gördüğünde tecavüzcüyü tanıyacağını ifade etti.

  Kaynak: Haberler
   


Sayfayı Paylaş