Geniş Bant (DSL veya Kablo) Bağlantı Kurma

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 25 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Dijital Abone Hattı (DSL) veya kablo bağlantısı kurmak için öncelikle bir Internet servis sağlayıcısından (ISS) hesap almanız gerekir. ISS, DSL için genellikle bir telefon şirketi, kablo içinse genellikle kablolu televizyon sağlayıcısıdır.

  Ayrıca bir modeminizin, yönlendiricinizin veya bu ikisinin birleşimi olan tek bir aygıtınızın da olması gerekir. Bazı ISS'ları bu aygıtları size verir, ISS'nız vermezse, satın almanız gerekir. Modem, yönlendirici veya birleşik bir aygıta sahip olduğunuzda, ISS'nizin sağladığı yönergeleri veya aşağıdaki ilgili adımları uygulayın.

  Tek bir aygıtınız varsa (birleşik modem ve yönlendirici)

  [​IMG]
  Birleşik modem ve yönlendirici takılı

  1. Aygıtı elektrik prizine takın.
  2. Telefon kablosunun veya kablonun bir ucunu aygıtın geniş alan ağı (WAN)bağlantı noktasına, diğer ucunu da duvardaki prize takın. WAN bağlantı noktası "WAN" biçiminde etiketlenmiş olmalıdır. (DSL kullanıcıları: Telefon hattında DSL filtresi kullanmayın.)
  3. Ethernet kablosunun bir ucunu aygıtın yerel ağ (LAN) bağlantı noktasına, diğer ucunu da Internet'e bağlanmak istediğiniz bilgisayarın ağ bağlantı noktasına takın. LAN bağlantı noktası "LAN" biçiminde etiketlenmiş olmalıdır. (Kablosuz olarak bağlanıyorsanız, bu adımı atlayın.)
  4. Bilgisayarı başlatın (veya yeniden başlatın).
  5. Internet'e Bağlan sihirbazını açmak için Başlat düğmesini [​IMG] ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın. Arama kutusuna ağ yazın, Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni tıklatın, Yeni bağlantı veya ağ kurun'u tıklatın ve Internet'e bağlan'ı çift tıklatın.
  6. Sihirbazdaki adımları uygulayın.
   


 2. EmRe Well-Known Member

  [​IMG]
  Modem ve yönlendirici takılı

  1. Modemi elektrik prizine takın.
  2. Telefon kablosunun veya kablonun bir ucunu modeme, diğer ucunu da duvardaki prize takın. (DSL kullanıcıları: Telefon hattında DSL filtresi kullanmayın.)
  3. Ethernet kablosunun bir ucunu modeme, diğer ucunu da yönlendiricideki geniş alan ağı (WAN)bağlantı noktasına takın.
  4. Yönlendiriciyi elektrik prizine takın.
  5. Ethernet kablosunun bir ucunu yönlendiricinin yerel ağ (LAN) bağlantı noktasına, diğer ucunu da Internet'e bağlanmak istediğiniz bilgisayarın ağ bağlantı noktasına takın. (Kablosuz olarak bağlanıyorsanız, bu adımı atlayın.)
  6. Bilgisayarı başlatın (veya yeniden başlatın).
  7. İnternet'e Bağlan sihirbazını açmak için Başlat düğmesini [​IMG] ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın. Arama kutusuna ağ yazın, Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni tıklatın, Yeni bağlantı veya ağ kurun'u tıklatın ve Internet'e bağlan'ı çift tıklatın.
  8. Sihirbazdaki adımları uygulayın.
   

Sayfayı Paylaş