Gece Yemek Yemek Kilo Aldırırmı

Konusu 'Diyet-Fitness' forumundadır ve Pelin tarafından 24 Ocak 2008 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator


  Gece Yemek Yemek Kilo Aldırırmı
  gece yemek yememek için, gece yemek yeme alışkanlığı, gece yemek yeme
  Akşam saat 20.00′den sonra uyumanıza 4 saat kala ve sonrasında yemek yemeyin. Gece uyanıp bir şeyler yemek zararlı ve kilo aldırıcı bir alışkanlıktır. Akşam yada gece gereğinden fazla besine ihtiyaç duymayan bedeniniz, bunları yağ olarak kalçanızda ve karnınızda depolar.

  Akşamları televizyon karşısında otururken yediğimiz çerez, tatlı ve abur cuburların hayatımızı ne kadar çok etkilediğini biliyor musunuz. Beslenme uzmanları gece yenilen abur cuburun kilo aldırdığına dikkat çekerek geceleri atıştırmanın ekstra kilolar olarak vücuda döneceği uyarısında bulunuyor. Her gece ekstra 300 kalori almanın yılda 13 kiloya mal olacağı belirtiliyor.

  Beslenme uzmanları pek çok insanın uyumadan önce acıkmasa da bir şeyler yeme alışkanlığına sahip olduğunu belirterek bunun fazla kilolara davetiye çıkardığını belirtiyorlar. Bazı kilolu insanların en fazla kaloriyi yatmadan önce televizyon karşısında çerez, tatlı gibi yiyerek aldığına dikkat çeken uzmanlar her akşam yemeğinden sonra ekstra 300 kalori almanın yılda 13 kilo almaya yol açabileceğini söylüyor.

  Bunun tersi de geçerli yani akşamları abur cubur yemeyi keserek yılda 13 kilo verebilirsiniz diyen beslenme uzmanları yüksek kalorili yiyecekler yerine meyve yemeyi tavsiye ediyor.
   


 2. Pelin Super Moderator

  ilk yorumu ben yapayım dedim...en çok sevdiğim şeydir yatmadan önce atıştırmak :D
  ama neyseki şu an kilo problemim yok
   
 3. Aylinn Well-Known Member

  akşamları sürekli bişeyler yiyorum ben vazgeçmek lazımmış
   

Sayfayı Paylaş