Gates'ten Türkiye'de 3 yatırım kararı

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 22 Ekim 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (Yatırım Ajansı) ve Tomkins plc'ye bağlı otomotiv ve sanayi ürün, sistem ve parça üreticisi Gates Corporation yaptıkları ortak açıklamayla, şirketin 3 aşamalı bir yatırım kararı aldığını duyurdu..

  [​IMG]

  Yatırımların, Gebze ve Tuzla bölgelerinde kurulacak bir adet dağıtım merkezi ve bir adet Likit Yakıt Mühendislik ve Hizmet Merkezi'nin yanı sıra İzmir Serbest Ticaret Bölgesi'nde kurulacak yeni bir "yağ pompası ve kayış üretim tesisini" kapsadığı kaydedildi. Gates yatırım projesi kapsamında hayata geçirilecek yeni üretim tesisi, ilk etapta özellikle Avrupa'da hızlı bir şekilde artan talepleri destekleyecek. 2008 son çeyreğinde temel atmayı hedefleyen Gates, 2010 yılında üretime geçecek.

  Gates Corp. Başkanı John Bohenick, Türkiye'nin, ülke ve bölgelere ulaşmada bulunduğu önemli merkezi ve stratejik konumun altını çizerek, bu girişimlerinin Avrupa otomotiv sektöründe giderek artan ürün ve hizmet taleplerini karşılamalarına olanak vereceğini belirtti. Yatırım Ajansı Başkanı Alpaslan Korkmaz ise, Gates projesinin sıfırdan bir yatırım olduğunu kaydetti..
  20.10.2008, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş