Garage Otomotiv, oto satışlarında internet dopingi

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 18 Ocak 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Garage Otomotiv
  Sınırlı sayıda üretilen lüks otomobillerin alım-satımını yapan Garage Otomotiv müşterilerinin yüzde 90'ına internet vasıtası ile ulaşıyor..

  [​IMG]

  Garage Otomotiv, 1990 yılında kurulmuş ve geniş bir müşteri portföyüyle bu günlere kadar gelmiş bir otomotiv firması...ABD ve Almanya'dan kişiye özel otomobiller ithal eden Garage Otomotiv aynı zamanda ikinci el alım satım ve sipariş üzerine lüks otomobiller getiriyor...

  Haluk Gönin; İstanbul'un en merkezi yeri Etiler'de bulunan galeride, dünyada belki de sadece otomobil fuarlarında görülebilecek otomobilleri sattıklarını ve müşterilerine servis desteği verdiklerini belirtti.

  İnternetin otomotiv sektörü üzerindeki etkileri hakkında ise Gönin şunları söyledi; “Olumlu tarafından baktığımızda, başka şekilde ulaşma şansımız olmayan birisinin odasına, ofisine, arabanızı internet aracılığı ile pazarlayabiliyoruz.

  Öte yandan bireysel satıcıların da internete araba girmesinden dolayı bazen fiyat dengesi bozulabiliyor ama Türkiye'nin dört bir yanında insanların evine ve ofisine ulaştığımızdan dolayı memnunuz.”

  Müşterilerinin yüzde 90'ının kendilerine internet vasıtası ile ulaştığını belirtti Gönin.

  Global kriz satışlarımızı azalttı
  Otomotiv sektörünün krizden dolayı düşüş içerisinde olduğunu belirten Gönin, satışların azaldığını ifade etti. Gönin, son 3 aylık dönemde satış rakamların çok düşük olduğunu yüzde 50'ye varan bir oranda azalma yaşandığını belirterek gelecek dönemden umutlu olduklarını kaydetti.
  Garage Otomotiv olarak bir fiyat aralığı da veren Gönin, ellerinde 20 bin Euro ile 400 bin Euro arasında otomobiller bulunduğunuda sözlerine ekledi..
  16.01.2009, Cuma
   


 2. OrKuN Well-Known Member

Sayfayı Paylaş