Galaxy Note ve Galaxy Wi-Fi 3.6 IFA'da Tanıtıldı

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 3 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  [​IMG]
  Samsung cep ve tablet karışımı yeni Galaxy'si Galaxy Note'u ve kişisel medya çalıcısı Galaxy Wi-Fi 3.6'yı IFA'da tanıttı.

  Biz 4.3 inç'lik ceplere "çok büyük" derken Samsung, kimsenin beklemediği bir şey yaptı ve tam 5.3 inç'lik bir cep canavarını resmen tanıttı. Cihazın bir cep mi, yoksa tablet mi olduğu çok tartışılacak olsa da Samsung onu "yeni tür akıllı telefon" olarak adlandırıyor. Yani Samsung'a göre Galaxy Note, bir telefon.

  Galaxy Note'un özelliklerine gelirsek, cihazın bugün mevcut en güçlü akıllı cep olduğunu söylememiz mümkün. Zira 1280x800 gibi dev bir ekran çözünürlüğü sunan cihaz, çift çekirdekli 1.4GHz işlemciye, 8MP ve 2MP kameraya, çıkartılabilir 2.500mAh pile sahip. Dikkat çekici bir ek ise Note'un içinde bir kalem de barındırması.

  9.65mm kalınlığındaki cihaz, 178 gram ağırlığında ve hafif olduğunu söylemek mümkün. Engadget'a göre cihaz, büyük boyutuna rağmen kolayca kavranabiliyor. Note'un Android 2.3 "Gingerbread"ile çalıştığını söylememize ise sanırız gerek yok.
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  Samsung Galaxy Wi-Fi 3.6 ise 1GHz OMAP işlemciyle gelen, Android 2.3 üzerinde çalışan Wi-Fi destekli bir medya çalıcısı. 3.6 inç HVGA dokunmatik ekrana sahip Galaxy Wi-Fi, arkada tarafında 2MP'lik bir kamera ve LED flaşa sahip ve görünüş olarak Galaxy S'e benziyor.

  Cihazın birçok medya biçimini başarıyla çalabildiği söyleniyor. Ancak telefon araması yapmak istiyorsanız bunu cihazda yüklü gelen Google Mobile Services veya Skype gibi bir uygulamayla yapmanız gerekli.

  Cihaz, ivmeölçer, pusula gibi donanımlara da sahip, 8GB ve 16GB'lik sürümleri bulunuyor. Bu depolama alanını bir microSD kartı ile genişletmek tabi ki mümkün. Samsung Galaxy Wi-Fi'ın yurtdışı çıkış tarihi ise Ekim başı.
   

Sayfayı Paylaş