Galatasaray'da Başkanlık Seçimi 14 Mayıs'ta Yapılacak

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 4 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  GalataSaray'a müjdeli haber!
  27 Mart'ta yapılan Mali ve İdari Genel Kurul sonrasında büyük bir krizin içine giren Galatasaray'da, gözler bugün yapılacak ara duruşmaya çevrilmişti. Duruşmada Beyoğlu 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, Galatasaray'da 14 Mayıs'ta yapılacak seçim için koyduğu tedbiri kaldırdı

  Bu sonucun ardından 14 Mayıs tarihinde olağanüstü genel kurulun gerçekleşmesi için ortada bir engel kalmadı.

  Erteleme yok
  Beyoğlu 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu'nun olağanüstü seçime gitmemesi yönünde daha önce koyduğu ihtiyati tedbir kararını kaldırması sonrasında gözlerin çevrildiği kulüp divan kurulunun başkanı İrfan Aktar, bunun böyle olacağını bir süredir söylediğini, ancak bilgi kirliliği yaratıldığını dile getirdi.

  A.A muhabirine açıklamada bulunan Aktar, kendisinin, mahkemenin aldığı kararın aynısını daha önce söylediğini belirterek, ''Ancak herkes konuyu bilmeden bir şeyler söylüyordu. 'Yok kulüp kayyuma kalacak, yok bazı kişiler hapis cezası alabilecek' diye ortalıkta bilgi kirliliği yaratıldı. Fakat sonuçta her şey iyi oldu. 14 Mayıs'ta olağanüstü seçim genel kurulunu yapacağız'' dedi.

  Seçimin başka bir tarihe alınmasının söz konusu olmadığını vurgulayan İrfan Aktar, ''Zaten 14 Mayıs, kulüp işleri için kritik bir tarih. Bu tarihin ertelenmesi mümkün değil'' ifadesini kullandı.

  Başkan Aktar, mahkeme kararının ardından Mehmet Helvacı'nın seçime girip giremeyeceğinin tartışıldığının hatırlatılması üzerine de, ''Mehmet Helvacı'nın, tüzükteki geçici madde gereğince normalde aday olabilmesi lazım. Bugün öğleden sonra hukukçularla görüşeceğim, yarın divan kurulu toplantısında bunu açıklarım'' diye konuştu.
   


 2. EmRe Well-Known Member

  Mehmet Helvacı'nın adaylığı belirsiz

  Bu gelişmelerin ardından seçimlere başkan adayı olarak girecek olan Mehmet Helvacı'nın adaylık süreci yeniden gündeme geldi. Mahkeme kararının seçim üzerindeki tedbir kararını kaldırmasının ardından Mehmet Helvacı'nın aday olup olamayacağı konusu da sorgulanmaya başladı.

  Galatasaray'da seçimlerin ertelenmesinin önünde hiçbir engel bulunmadığını üzerine basa basa her açıklamasında ifade eden Mehmet Helvacı, Divan Kurulu'ndan "Seçime katılamazsın" kararı çıkması durumunda bu kararı mahkemeye taşıyacak ve seçim süreci üzerinde yeniden bir mahkeme açılacak.

  "Böyle bir kararın çıkmasını bekliyorduk"

  Galatasaray Kulübü Başkan adaylarından Ünal Aysal'ın yönetim kurulu listesindeki hukukçu Sedat Doğan, duruşma çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Mahkemenin böyle bir karar vermesini beklediklerini belirten Doğan, şunları söyledi: "Böyle bir kararın çıkmasını düşünüyorduk. Bizim için değişen birşey olmadı. Biz yine yolumuza bakıyoruz."

  "Sert bir duruşma yaşandı. Artık genel kurul için hiçbir engel yok"

  Galatarasay Kulübü Divan Kurulu Üyesi Türker Arslan, duruşmanın ardından yaptığı açıklamada, "Hukuken olması gereken tecelli oldu. Türk adaletine nasıl güvenilmesi gerektiğini bugün gördük. Sert bir duruşma yaşandı. Artık genel kurul için hiçbir engel yok" dedi.

  Hatemi ise, "Başkan Adnan Polat kendi iradesiyle seçim kararı aldığı için tüzüğe göre tedbir kalktı" açıklamasında bulundu.
   

Sayfayı Paylaş