Galatasaray Kulübü Belgeleri Teslim Etti

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 8 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Galatasaray Kulübü’nün iki avukatı saat 10.00 sıralarında Vatan Caddesi üzerinde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’ne ellerinde dosyalarla geldi. Yaklaşık yarım saat sonra avukatlar adliyeden ayrıldı. Sonrasında ise Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan, belgelerle ilgili bilgi vermek üzere adliyeye geldi.Yaklaşık bir saat içeride kalan avukatlardan Mahinur Dengiz çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  Kendilerinden istenen belgeleri polise teslim ettiklerini kaydeden Mahinur Dengiz, “ İçeriğinden bahsedemem zaten soruşturma kapsamında doğru olmaz. Bizden istenilen bütün evrakları biz cuma günü aslında teslim edecektik. Fakat tercümesi gereken yabancı dilde Fransızca da olan evraklarımızın ancak tercümesini yaptık, verdik. Dosya halinde verdik, cevabını bekliyoruz" şeklinde konuştu. Dengiz, "1 milyon dolar iddiası ile ilgili belge verildi mi?" şeklindeki soruya ise “Var, istenilen bütün belgeleri verdik" dedi.

  GALATASARAY BELGELERİ SAVCILIĞA DA SUNDU
  Futbolda şike soruşturması kapsamında sarı kırmızılı kulüpte yapılan aramalar sonucu bazı belgelerin eksik olduğu iddia edilmişti. Eksik olduğu iddia edilen belgeler kulüp tarafından bugün emniyete teslim edildi.

  Emniyete teslim edilen belgelerin ardından Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Sedat Doğan ve avukatı, öğle saatlerinde Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne geldi. Doğan, şike soruşturmasını yürüten Savcı Mehmet Berk ile yaklaşık 1 saat görüştü. Doğan adliye çıkışında gazetecilerin soruları üzerine, “Emniyete verdiğimiz bilgi ve belgelerin aynısını savcıya da verdik" diye konuştu.

  Bir gazetecinin, “2,5 milyon dolarla ilgili hiçbir beis kaldı mı?" sorusu üzerine Doğan,"Hiçbir sıkıntı yok" dedi.
   


Sayfayı Paylaş