G.Saray'ın Seriyi Çevirme Şansı Yüzde 25

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 9 Haziran 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Beko Basketbol Ligi’nin şampiyonunu belirleyecek final serisi bugün Abdi İpekçi Spor Salonu’na taşınacak. 2-0 önde olan F.Bahçe, 20.00’de G.Saray’a konuk olacak. Derbi Spormax’ten naklen yayınlanacak. POTADA nefesleri kesen final serisinde üçüncü maç öncesi şu soru soruluyor, “Galatasaray’ın evinde seriyi kırma şansı var mı?”

  Hava topu atıldıktan sonra basketbol oyununda herşeyin olası olduğu fantezisinden yola çıkarak bunu konuşuyoruz. Öte yanda basketbolun matematiği bize bu ihtimalin yüzde yirmibeşlerde olduğunu söylüyor.
  Galatasaray Cafe Crown’un kadro kalite, derinlik ve kapasitesinin Fenerbahçe Ülker ile kıyas kabul edemeyeceğini biliyorduk. Bunu seri öncesi de söyledik. İlk iki maçta da gördük.

  Meşhur “ruh ve madde” ikilisinden Cimbom’a geriye sadece ruhunun seyirci desteğiyle aşırı motive olması kalıyor.

  İçerden el yakıyorlar

  Oyuncu pozisyonlarını yanyana yazınca, basketbolun altın rakamı 12345 çıkar. Fenerbahçe Ülker Ukiç, Jasikevicius ve Preldziç ile ligin en iyi 1 numaralarına sahip. Üstelik çok isabetli atarak, formda ve sıcaklar. Galatasaray Cafe Crown’da ise Tutku, cool ama tüm maçı oynayamaz. Johnson ise dağınık ve çok top kaybederek zorluyor. Üstelik onu savunmanın yolunu çoktan buldular.

  2 numarada Ömer Onan, zaten maçların karar vericisi. Marko Tomas deseniz istikrar dinamosu Fenerbahçe’nin. Yan yana oynadıklarında bu saydıklarım 3, yani atan forvet oluyorlar ki sarı lacivertliler sayılarının yüzde 70’ini dış adamlarından üretiyor.

  [​IMG]
   


 2. EmRe Well-Known Member

  Alan savunması ilaç olabilir

  4 numarada iki maçta 50 dakika oynayarak 10/17 isabetle 29 sayı, 13 ribaunt, 5 asist yapan Lavrinoviç içe devrilmelerle, sarı lacivertlilerin boyalı alan sayılarını mükemmel üreten kilit adam. Mevsim ortalamalarının üstünde seyreden Litvanyalı’yı adam adamada durdurmak nerdeyse imkansız.

  Kuzuların sessizliği

  Zone savunma Mahmuti’nin reçetesi gibi duruyorsa da bu sefer dış atışa açık kalma ve ribaund alamama sıkıntısı çıkıyor. Oyunun dönme kavşaklarında kullanmasını, hararetle tavsiye ederim. Tek 3.5’dan 4 numarası Shumpert’ın bu akşamki maçta kendisini toparlamasını ummak da bir başka umudu Galatasaray’ın.

  Çaylak Sertaç Şanlı, Oğuz Savaş, Kaya Peker ve May arasında “Kurtlara teslim edilmiş kuzu” durumuna düşüyor pota altında. İki maçta ancak 20/6 atabilmiş Ermal Kurt(oğlu)laşabilmeli ki Cimbom savunma ve hücum ribaundlarına ortak olabilsin ve tek kazanma şansı olan hızlı hücum ve açık alan basketbolunu oynayabilsin.
   

Sayfayı Paylaş