Futbol Romantikleri

Konusu 'Spor Sayfası' forumundadır ve EmRe tarafından 29 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Futbolun Romantikleri Futbolun Romantik Adamları

  • Julio Iglesias: Kaza değiştirdi

  KARİYERİNE kaleci olarak başlayan Julio Iglesias’ın en büyük hayali büyük bir futbolcu olmaktı. Di Stefano döneminin Real Madrid’inde kaleci olarak ün yapmaya başladığı bir dönemde geçirdiği trafik kazası hayatının tamamen değiştirdi. Iglesias bir daha top tutamayacak elleriyle gitar çalmayı öğrendi. Ve albümleri dünyayı salladı.

  • Bob Marley: Özgürlük simgesi

  BOB Marley bir futbolcu değildi ancak müzikten sonra en çok sevdiği şey futbolcu. Kimilerine göre harika bir futbolcu, kimilerine göre değildi. Futbol onun için özgürlüğü ifade ediyordu. Albümleri milyonlar satsa da sokakta futbol oynamak en büyük hobisiydi.
  Öldüğünde bile gitarı, marihuanası, bir İncil ve bir futbol topuyla gömüldü.

  • Rod Stewart: Futbolu bıraktı

  GENÇLİK yıllarında futbola tutkuyla bağlı olan Rod Stewart, Brentfort Klübü’nde forma giydi. 1960’lı yıllarda folk sanatçısı Wizz Jones’tan etkilenerek müziğe yönelen Stewart’ın “Ole Ole” parçası, İskoç taraftarların marşı oldu. Stewart, hala tutkuyla bağlı olduğu futbolu şimdilerde tribünden izlemekle yetiniyor.

  • Kevin Keagan: 700 bin sattı

  İNGİLİZ teknik adam, futbolculuk kariyeri boyunca farklı sanat dallarıyla uğraştı. “Head Over Heels in Love” albümüyle uzun süre Almanya listelerinde ilk 10’da yer aldı. 700 bin gibi bir satış rakamina ulaşan Keagan’ın başarısı İngiltere’de de fark edildi. 1982 Dünya Kupası’nda İngilizlerin şarkısı olan “This Time” da boy gösterdi.

  • Pele: Stres atma yolu

  BREZİLYA ve dünya futbolunun efsanesi Pele attığı goller kadar besteleriyle de biliniyor. İyi bir gitarist olduğu söylenen Pele, besteler yaparak stres atarken, Dünya Kupaları’ndaki başarısını müziğe borçlu. Pele’nin yanı sıra Eusebio, Maradona, Alex Ferguson, Maradona gibi isimler de müziğe olan tutkularıyla biliniyordu.

  • Glenn Hoddle ve Chris Waddle: Listeler alt-üst

  İNGİLİZ futbolunun yıldızları Glenn Hoddle ve Chris Waddle 1987’de çıkarttıkları ‘’Diamond Lights’’la listeleri altüst ederek büyük ses getirdi. Hoddle için müzik bir tutkuydu. İlk sahne deneyimlerinde Waddle yerinden bile kıpırdayamazken, Hoddle büyük bir ustalıkla hünerlerini sergiliyordu.

  • Franz Beckenbauer: 31. sıraya çıktı

  ALMAN efsane, 1966’da futbolcu olarak kazandığı şöhretin yanında “Gute Freunde kann niemand trennen” (Kimse iyi arkadaşları ayıramaz) adlı bir albüm yaptı. Bu single’la listelere 31. sıradan giren Beckenbauer, kariyerinin yanı sıra televizyon, reklam gibi alanlarada da girdi. Ancak futbol ve müzikten hiç kopmadı.
   


Sayfayı Paylaş