Futbol City, FootboCity Futbol Menajerlik Oyunu

Konusu 'Spor Sayfası' forumundadır ve EmRe tarafından 17 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Futbol Menajerlik Oyunu

  Futbol menajerlik oyunu oynayanlar bu oyunun online olmasını zamanında çok istemişti fakat böyle bir uygulama söz konusu değildi.Ancak ortaya çıkan yepyeni bir uygulama online olarak futbol menajerlik oyunu hizmeti sunuyor.Footbo City oyunu ile menajerlik oyununu hem online olarak hemde sosyal paylaşım sitesi olan Facebook üzerinden oynayabileceksiniz..

  Footbo City tam olarak menajerlik oyunu değil.Hem menajerlik hemde şehir kurma oyunu demek daha doğru oluyor.Footbo City futbol oyunu severlere hem eğlence hemde bir çok hediye kazanma şansı sunmaktadır.Footbo City’i sadece facebook üzerinden değil footbo.com üzerinden de oynayabiliyorsunuz.

  Footbo City’i önümüzdeki günlerde mobil uygulamasının da devreye girmesi ile birlikte menajerlik heyecanının istediğiniz yerden yaşayabileceksiniz.

  [​IMG]
   


 2. EmRe Well-Known Member

  Ülkemizde sosyal oyun alanında girişimlerin artması memnun edici bir gelişme. Bu konuda paylaştığımız Townster, iyi ürünler çıkarabileceğimize işaret ediyor. Şu sıralarda dikkat çeken bir diğer sosyal oyun ise Turkcell’in Pixofun ile geliştirdiği Footbo City. Biz de hem oyun hakkında edindiğimiz dikkat çekici istatistikleri hem de oyun ipuçlarını sizinle paylaşmak istedik.
  Temel olarak bir futbol menejerlik ve şehir kurma oyunu olan Footbo City, aslında Footbo.com‘a dahil bir sosyal oyun. Hem kendi sitesinde hem de Facebook üzerinde oynanabilen oyun 1 Eylül’den bu yana ilgi çekici istatistiklere ulaşmış ama istatistiklere geçmeden önce oyun hakkında biraz bilgi verelim.

  [​IMG]

  Bir futbol takımı kurmakla başladığınız oyunda çevre takımlarla maç yapma hakkınız bulunuyor. Oyunun kurgusunda futbol stadyumu, antrenman sahası, yönetim ve federasyon binasının yanında yerleşim ve eğlence alanları da mevcut. Footbo City’nin önem verdiği asıl alan ise taraftarlar. Taraftar toplamak oyunun en önemli değerlerinden biri ve bu amaçla amigo okulu, casus okulu ve taraftar evini geliştirmek gerekiyor. Buralarda geliştirdiğiniz taraftarlar ile arkadaşlarınızın taraftarlarını kendi safınıza çekebiliyorsunuz.
  Oyunda mekanları geliştirmek için ve maç yaparak para kazanmanız gerekiyor ki bu da yine taraftar sayınızın çok olmasıyla paralel bir durum. Futbolcuları geliştirmek için ise onları spor ve yenilenme merkezine götürebilir, moral kazandırmak için onlara limonata ısmarlayabilirsiniz. Federasyon binasında ise Süper Lig maçları için tahminde bulunabiliyorsunuz.

  [​IMG]

  Oyunu daha fazla anlatmadan bu bilgiler ışığında istatistiklere geçelim. Geçen 15 günlük sürede Footbo City’i 42.109 kişi oynamaya başlamış. Oyunda kişi başına 184 aksiyon alınmış ki bu da takımı geliştirmek için iyi bir çaba demek. Oyunda 175.708 kez bina geliştirmesi ve günde 25.000′i aşkın maç yapılmış.

  [​IMG]

  İstatistiklerin en can alıcı noktası ise takım değiştiren taraftarlar. Footbo City de bu amaçla 757.749 kez amigolar göreve gönderilmiş. Bunlardan 544.060 adet amigo taraftar çalmakta başarılı olmuş. Her amigonun minimum taraftar çalma sayısının 25 olduğunu düşünülünce en az 13.6 milyon taraftarın takım değiştirdiğini söyleyebiliriz.

  [​IMG]

  Oyunun geliştirme sürecinde sanal ürünler, derbi günleri özel aktiviteler ve daha zorlayıcı taktiksel değerler eklenecek. Bu sürece dahil olmak isteyen taraftarların oluşturduğu gayri resmi Facebook sayfası da şimdiden ciddi bir ilgi toplamış. Pixofun’ın bu alandaki tecrübesiyle 3,5 aydan kısa bir sürede geliştirilen oyuna, konum tabanlı özelliklerin ekleneceğinin de haberini verelim. Bu amaçla mobil uygulamalarda önümüzdeki haftalarda yayınlanacakmış.

  Kaynak:Turkcell'den Sosyal Futbol Oyunu: Footbo City
   

Sayfayı Paylaş