Fulbright Öğretmen Değişim Bursu

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 12 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Fulbright Öğretmen Değişim Bursu

  Türkiye - Amerika Birleşik Devletleri Kültürel Mübadele Komisyonu’nca 2007-2008 ders yılında Öğretmen Değişim Programı çerçevesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde görev yapmak üzere öğretmenler seçilmektedir.


  Başvuracaklarda Aranan Nitelikler:
  1. Türk vatandaşı olmak. (ABD vatandaşları ile Green Card sahibi olanlar başvuramamaktadırlar.)
  2. Çok iyi derecede İngilizce bilmek. (TOEFL sınavından; Fen ve Matematik öğretmenleri için 213 (CBT), 79 (iBT) veya üzeri, İngilizce öğretmenleri için 240 (CBT), 94 (iBT) veya üzerinde puan almış olmak. TOEFL sınav sonucu olmayan adaylar 01 Kasım 2006 Çarşamba günü Ankara ve İstanbul Fulbright ofislerinde yapılacak İngilizce seviye tesbit sınavına alınacaklardır)
  3. Dört yıllık üniversite mezunu olmak.
  4. Eğitim dili İngilizce olan bir okulda görevli olmak ve okul tarafından programa aday gösterilmek.
  5. İngilizce, İngilizce Fen (Biyoloji, Fizik, Kimya) ve İngilizce Matematik derslerinden birinin en az 3 yıllık öğretmeni olmak.
  Burs başvurularının işleme konulabilmesi için doldurulmuş başvuru formlarının en geç 18 Ekim 2006 Çarşamba günü akşamına kadar Komisyonumuza ulaştırılması gereklidir.

  Daha fazla bilgi aşağıdaki adreslerden sağlanabilir.


  "Fulbright Öğrenci Bursları Hakkında En Sık Sorulan Sorular ve Yanıtları"
  http://www.fulbright.org.tr/FAQ_TS.html

  Daha ayrıntılı bilgi için Fulbright Eğitim Komisyonunca hazırlanmış olan Amerika'da Yüksek Öğrenim İçin El Kitabı'nı Ankara veya İstanbul ofislarinden alabilirsiniz. Sözkonusu kitap aşağıda belirtilen banka hesabına 5,000,000 TL. Yatırarak da temin edilebilir.

  Türkiye İş Bankası/Ankara Çankaya Şubesi - Fulbright Kitap Fonu Hesap No: 14085 Bankamatikle para yatırmak isteyenler için hesap no: 4238-00-14085 Ayrıca, www.fulbright.org.tr sitesinden girebilir veya Ankara ya da İstanbul ofislerinden telefonla randevu alabilirsiniz.

  fulbright@fulbright.org.tr  Kaynak: The Turkish Fulbright Commission
   


Sayfayı Paylaş