Fransızların yıldızı oldu pazar payı yüzde 50 arttı

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 30 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  TÜRKİYE'de Bayraktar Otomotiv'in bünyesinde faaliyet gösteren Citroen'in Türkiye Genel Müdürü Bahattin Tatoğlu, bu yılın ilk 5 ayında Fransız markanın dünyadaki en fazla büyüyen ülkesi olduklarını belirterek, "Geçtiğimiz yıl 13 bin 484 adet olan satışlarımızı bu yıl en az 21 bin 500 adede çıkartacağız. Daha ilk 5 ayda 10 bin adede yakın satışla büyük bir rekor kırıyoruz" dedi.

  [​IMG]

  Yüzde 4'lük payı zorlarız
  Yıl sonunda minimum yüzde 3.5'lik pazar payı hedeflediklerini söyleyen Tatoğlu şöyle konuştu: "İlk 5 ayda yüzde 3.8'e ulaştık. Bizim için pazar payını yüzde 2.4'lerden yüzde 3.5'e çıkarmak büyük bir atılımdır. Satışları yüzde 50 artırmak anlamına geliyor. Pazar koşulları böyle devam eder ve istediğimiz oranda araç alırsak bu yıl yüzde 4'ü bile zorlarız." Yıl başındaki toplam pazar öngörülerini de iki kez revize ettiklerini kaydeden Tatoğlu, "Yıl başında 470 bin olan pazar tahminimizi önce 550 bine şimdi de 610 bine çıkardık. Pazar böyle giderse bu yıl 650 bin adedi bile zorlar. Biz her pazarda minimum yüzde 3.5'i yakalayacağız" dedi.

  En büyük sıkıntı gemi
  Özellikle yeni C3 ve ticari modelleriyle büyük bir çıkışa geçtiklerini söyleyen Tatoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu dönemde en büyük sıkıntımız Avrupa'dan gemilerde yaşanıyor. Bir çok ülkede satış düştüğü için Citroen, birden fazla ülkenin araç talebini aynı gemiye koyup gönderiyor. Gemi sayısında önemli düşüş oldu. Böyle olunca da zamanlama olarak sıkıntı yaşıyoruz. Geçtiğimiz günlerde beklediğimiz gemiyi boğazdan geçip giderken görünce hemen merkezi aradık. Yapılan planlamaya göre önce Ukrayna'ya gidip ordan gelecekmiş."

  43 bin TL'ye en havalı Citroen
  CITROEN'in efsanevi modeli DS’in ruhuyla yarattığı yeni premium markası DS serisinin ilk temsilcisi DS3, 43 bin TL'den başlayan fiyatlarla Türkiye'de satışa sunuldu. Citroen Türkiye Genel Müdürü Bahattin Tatoğlu, Citroen'i premium sınıfta temsil edecek DS serisi modellerle birlikte imajlarının daha da artacağını belirterek, "Bu serinin ilk serisi olan DS3'ten bu yıl 450 adet satmayı hedefledik. 50 adedini daha yeni İtalya'nın kotasından aldık" dedi. Kullanıcısına kendi zevklerine göre gövde ve tavan rengi seçebilmenin yanı sıra, dış ve iç özelliklerini de kişiselleştirebilme imkanı veren DS3, 4 farklı tavan 11 farklı gövde rengine sahip. 38 farklı kombinasyonun yapılabildiği aracın içinde de kişiselleştirme yapmanız halinde milyona varan kombinasyonlara ulaşmak mümkün. Araçta 1.6 litre dizel 92 beygir, 1.6 litre 120 beygir otomatik vites ve 1.6 litre 156 beygirlik benzinli motor seçenekleri sunuluyor.
  24.05.2010, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş