Fransa'nın Gezilecek Yerleri

Konusu 'Ülkeler' forumundadır ve RüzGaR tarafından 11 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. RüzGaR Super Moderator


  Fransanın Gezilecek Görülecek Yerleri

  fransanın görülecek yerleri
  Fransanın turistik yerleri
  Fransanın tarihi gezilecek yerleri

  Çok zengin ve gelişmiş bir ülke olan Fransa, dünyadaki en çok ziyaret edilen ülkelerin başında geliyor.

  [​IMG]

  Gezilebilecek birçok tarihi yerleri vardır.

  Fransa özellikle şatolarıyla ünlü. Büyükçe bir ormanın tam ortasında kurulmuş olan Chateau de Chantilly de Paris civarındaki şatoların en güzellerinden biri. Muhteşem bir mimariye sahip olan bu mekan, Fransız ihtilali sırasında yıkılmış ve sonra yeniden inşa edilmiş.

  Paris, dünya şıklığını yaratan efsaneler diyarı. Ünlü markaların şık ve zarif butikleri, çok katlı mağazalar, neşeli sokak pazarları, özgün butikler, gurme shop’lar… Alışveriş’ten keyif alan herkesin zevkine uygun seçenekler var.

  Müzeleri gezebilir ve müze çıkışı müthiş Fransız yemeklerini tadabilirsiniz.

  Yaklaşık 2000 yıllık bir tarihe sahip olan başkent Paris’ de eğlencenin doruklarına çıkmak için Le Lido, Crazy Horse Saloon, Bal du Moulin Rouge ve Les Folies Bergere giderek görkemli şovlara dahil olabilirsiniz.

  BAŞKENT: PARİS

  Eiffel Kulesi: Paris'in hatta Fransa'nın sembolü olan meşhur Eiffel Kulesi her gün milyonlarca turistin akınına uğruyor. Eiffel'in en tepesine çıkıp da muazzam Paris görüntüsünü seyrettiğinizde "iyi ki gelmişim" diyeceksiniz.

  (Louvre Müzesi): Eğer müzelere resimlere heykellere meraklıysanız, dünyaca ünlü bu müzeyi görmeden Fransa'yı gördüm demeniz biraz yanlış olur. Bu müzeyi görmek için içinizde özel bir müze aşkı olmasına da gerek yok! sadece "Mona Lisa burada sergileniyor" desek, sanırım bu müzeyi ziyaret etmek için oldukça büyük bir neden...

  Seine Nehri: Paris'i birde gece ışıl ışılken ve nehirde hoş bir akşam gezisi sırası görme fikri hoş değil mi? Bunun gerçekten sizi büyüleyeceğini düşünen Fransızlar bu imkanı size sunmuşken neden bunu değerlendirmeyesiniz ki?

  "Champs Elyees" (Şanzelize): Bu ismi duymuş olma ihtimaliniz çok yüksek ama bu caddeyi kendi gözlerinizle görmek ve İstanbul'da Şanzelize benzetmesi yapılan bir çok semtle arasında ki farkı fark etmek hiç de zor olmasa gerek! Alışveriş, moda, kafeler restoranlar bu sokakta toplanmış adeta sizi keyif yapmaya çağırıyor.

  ŞEHİR: BORDEAUX

  Şarap, şarap ve şarap... Dünyanın en büyük ve en eski şarapları bu bölgede üretilir. Özellikle Fransızlar kırmızı şarap konusunda çok iddialıdırlar. Şarap üretimi konusunda çok elverişli bir iklime sahip olan bölgede bulunan şarap fabrikalarını gezme fırsatını sakın kaçırmayın!

  Paris'e 579 kilometre uzaklıkta olan bu şehrin, bir diğer özelliği de futbol tutkunlarını ilgilendirecek türden. Birçok futbol maçlarının bu şehirde oynanıyor. Bu statları maç kargaşası olmadan görmekte size ayrı bir keyif verecektir .

  ŞEHİR: MARSEİLLE

  Bordeaux ve Lyon gibi bir futbol şehri olan Marseille de futbol tutkunları için gezmeye doyum olmayan şehirler arasında.

  ŞEHİR: STRASBOURG

  Tarihi geçmişi ile ilgi odağı olan şehrin en önemli özelliklerinden birside; Avrupa’nın en önemli kaplıcalarından biri olan "Baden-Baden" kaplıcalarının bu şehirde olmasıdır. Ayrıca aralık ayında Starsbourg'da kurulan Noel Pazarı'da dünyanın 4 bir yanından turistleri buraya çekmektedir. Noel zamanı, meydana büyük bir Noel ağacı dikilir ve her yer ışıl ışıl bir şölen havası içindedir. Son bir ayrıntı olarak; Strasbourg’a gelmişken buraya özel olan beyaz (bianco) şaraplarının tadına bakmadan asla dönmeyin, pişman olabilirsiniz!
   


Sayfayı Paylaş