Ford Yeni Mondeo 2012 Model

Konusu 'Ford' forumundadır ve oguzturk tarafından 10 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Ford Yeni Mondeo: Gerçek Güzellik İçten Gelir
  Hangi açıdan bakarsanız bakın, Yeni Mondeo şık, dinamik ve sportif yeni tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Aracın dış tasarımında başlayan ve göze çarpan yenilikler, direksiyon başına geçildiği andan itibaren araç içerisinde de hemen fark ediliyor.turkeyarena.net

  Mondeo Dizel Motorlar
  1.6L Duratorq TDCi
  Ekonomik ve çevreci modeller üretme stratejisi ile hareket eden Ford’un ürün gamina, üstün teknolojiler ile donatılan Ford Mondeo’nun yeni 1.6L TDCi dizel seçeneği de eklendi. Yenilenmiş dış tasarımı, sportif ve dinamik özellikleri ile dikkat çeken yeni Mondeo; 1.6L TDCi dizel motor seçeneği ile yüksek performans ve yakıt ekonomisini birarada sunuyor.
  Doğrudan yakıt enjeksiyonu ve turboşarj ünitesine sahip 1.6L hacimli dizel motor dakikada 115PS (3600d/d) güç ve 270Nm (1750-2500 dd) tork üretiyor. Ortalama yakıt tüketimi 4.9 lt/100 km olan ve 129g/km CO2 salımına sahip Mondeo 1.6L TDCi, düşük yakıt tüketimi ve egzoz emisyon değerleri ile segmentinde ön plana çıkıyor. Ford Durashift 6 ileri manuel şanzımana sahip Yeni Mondeo 1.6L TDCi dizel motor seçeneği Trend, Titanium ve Selective olmak üzere üç farklı donanım seviyesi ile sunuluyor.
  2.0L Duratorq TDCi
  Dizel motorlarımız, güç ile üstün yakıt tasarrufunu birleştiren en son teknolojiyi kullanarak, daha düşük karbondioksit emisyonu elde edilmesini sağlıyor. Geliştirilen 2.0 litre Duratorq TDCi 140 PS (320 Nm) dizel motor aynı zamanda son derece sessiz çalışıyor.

  Yeni Mondeo Fiyat Listesi
  [​IMG]
  *Hesaplanan fiyatlar tavsiye edilen fiyat niteliğindedir. Ford Otosan fiyatlarda değişilik yapma hakkını gizli tutar. Daha detaylı bilgi için en yakın Ford Yetkili Satıcı’sına başvurun.

  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Mondeo Benzinli Motorlar
  1.6i EcoBoost 160PS
  Yeni Mondeo'nun sunduğu yeni 1.6 litre 160 PS (240 Nm) EcoBoost motor, sadece 158 g/km karbondioksit emisyonu üretiyor. Turbo beslemeli ve benzinli bu yeni motor, güç ve yakıt verimliliğini artırırken, daha yüksek kapasiteli klasik benzinli motorlara kıyasla emisyon üretimini %20'ye kadar varan oranda azaltıyor. Turbo beslemesi yanında doğrudan yakıt enjeksiyonu ve çift bağımsız değişken kam mili zamanlamasına sahip EcoBoost motor sahip olduğu bu üç ana teknoloji sayesinde müthiş bir sürüş keyfi ve performans sunuyor. Öyle ki, maksimum torkun yüzde 95’i daha 1500 gibi çok düşük devirlerde yakalanıyor ve geniş bir tork aralığında bu yüksek tork korunarak 5000 devirde bile maksimum torkun yüzde 80’i motor tarafından rahatlıkla üretiliyor.
  2.0i EcoBoost 240PS
  Yüksek performans arayanlar için ideal seçim olan 2.0 litre EcoBoost benzinli turbo motor 240 PS (340 Nm) güç sunuyor. Altı ileri vitesli, çift kavramalı PowerShift otomatik şanzıman sayesinde, 2.0L EcoBoost motor tam ihtiyaç duyduğunuz anda gereken yüksek gücü sağlar ve sürüş koşullarından ödün vermeden, yalnızca 179 g/km karbondioksit emisyonu üretir.
  1.6 Ti-VCT 120PS
  Yalnızca 159 g/km karbondioksit emisyonu ve 100 kilometrede 6,8 litre yakıt tüketimine sahip 1.6L Ti-VCT 120 PS (160 Nm) motor 5 ileri manuel şanzıman ile ve sadece Trend donanım seviyesinde sunulmaktadır.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş