Ford Otosan, ihracatta ’Transit’ modelini Cargo’ya da uygulayacak

Konusu 'Ford' forumundadır ve OrKuN tarafından 24 Haziran 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Ford Otosan, Transit ve Transit Connect modellerindeki ihracat ağırlıklı iş modelini Türkiye’de ürettiği Cargo kamyonları da taşımayı hedefliyor..

  Ford Otosan Genel Müdürü Michael Flewitt, Cargo modeli ile Rusya ve çevre pazarlardaki ihracat hacmini daha da arttırmayı planladıklarını belirterek, "Türkiye pazarında devreye giren Cargo modellerini eş zamanlı olarak bu pazarlarda da satışa sunmayı planlıyoruz. Cargo da artık Transit ve Transit Connect gibi Ford Otosan’ın global bir modeli olma yolunda ilerliyor. Bu yılki ihracat hedefimiz 4 bin adet" dedi..

  CTT Moscow fuarındaki Ford Trucks standını ziyaret eden Michael Flewitt, yıl sonu itibarı ile, kamyon ürün grubunda ihracatın üretimdeki payının yüzde 50’ye yaklaşacağına işaret ederek, bununda kapasite kullanım oranlarını ideal seviyelere getireceğini söyledi. Ford Otosan Kamyon İhracat Müdürü Emrah Duman ise 2008 yılında Rusya’ya 2 bin 400 adet kamyon ihraç edeceklerini belirterek, "Toplam ihracatımızın yüzde 60’ını Rusya’ya yapıyoruz. RUsya, Türkiye’den sonra en büyük kamyon pazarı haline geldi" dedi. Duman, şöyle konuştu: "Pazara girmeden önce 1.5 yıl müşteri beklentilerini, iklim ve yol şartlarını, yakıt kalitesini, Rusya regülasyonlarını detaylı olarak analiz ettik. Birçok zorlu test yaptık. Bu çalışmalarımızın sonunda, Rus kamyon müşterilerinin beklentilerini tam olarak karşılayacak nitelikte, doğru bir ürün geliştirdik."

  [​IMG] [​IMG]

  24.06.2008, Salı
   


Sayfayı Paylaş