Ford Focus 2010

Konusu 'Ford' forumundadır ve oguzturk tarafından 30 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Ford Focus 2010
  Dış tasarım: Focus'un zaten çarpıcı olan görüntüsü, Kinetik Tasarım felsefesinin yansıtıldığı ve "hareket halinde enerji" hissi veren detaylarla şimdi daha da dinamik…
  Şık bir tasarıma sahip ızgara ve arkaya doğru uzanmış ön farlar, aracın ön kısmına atletik bir görünüm kazandırıyor.
  Aracın arkası genişlik vurgusu yapmak üzere yeniden tasarlandı ve daha güçlü bir görünüm ortaya çıktı. Bu etki, gövde rengi arka spoilerin (5K) de katkısıyla Titanium versiyonunda daha da net hissediliyor. Yeni LED arka farlar ( 5K ve SW gövde tiplerinde, Titanium X paketi ile) ve yeniden tasarlanan arka tampon bu dizayn bütünlüğünü tamamlıyor.
  Yan tarafa bakıldığında keskin çizgiler aracın önünden arka tarafa doğru uzanıyor ve enerjiyi somutlaştırıyor.
  İç tasarım:

  Ister sürücü ister yolcu olun, Yeni Focus'un içini konforlu ve güvenli bulacaksınız. Gösterge panelinin geliştirilmiş tasarım ve aydınlatmaları, daha ergonomik ve daha kolay bir kullanım sunar.
  • Yeni orta konsol Orta konsolun yeni tasarımı, dış kısımdaki kinetik tasarım felsefesini yansıtıyor. Konsolun yan tarafındaki stil vurgulamaları, eşya gözleri fonksiyonel özellikleri vurguluyor.
  • Daha sağlıklı bir iç ortam Anti alerjik kumaşlar, alerjik maddeleri süzen filtreler ve kokusuz plastikler kullanılması sayesinde Yeni Ford Focus, İngiliz Alerji Kurumu ve TUV'un onayını almıştır.
  Teknoloji

  Genellikle daha lüks araçlarda bulunan yüksek teknolojilere sahip olan Yeni Ford Focus, bunları daha da ileriye taşıyor.
  • Yolu Aydınlatmak Focus'taki aydınlatma teknolojisi, gece sürüşünü daha kolay ve daha güvenli yapmak üzere geliştirildi. Hava karardığında otomatik yanan farların yanı sıra sürüşe duyarlı ön farlar da (Titanium X paketi) alınabilecek seçenekler arasında.
   Sürüşe duyarlı ön farlarda, farlar hıza ve direksiyon açısında göre yatay olarak hareket ediyor. Bu sayede etrafı aydınlatmak yerine gittiğiniz yolu aydınlatarak özellikle viraj ve köşe dönüşlerinde çok daha güvenli bir sürüş elde ediyorsunuz.
   Yeni tasarımı tamamlayan nokta ise arkada yer alan yeni LED farlar. Daha hızlı ve daha parlak yanarak diğer sürücüler tarafından daha kolay fark edilmenizi sağlar. turkeyarena.com
  • Yağmur ve park sensörleri Yeni Ford Focus çevre koşullarına her zamankinden daha hızlı tepki veriyor. Yağmur başladığında otomatik olarak devreye giren silecekler daha rahat bir sürüş sunarken, park sensörleri (Titanium X paketi) park etmede ve geri manevralarda büyük kolaylık sağlıyor. Park sensörlerinin sesli uyarıları ile geri manevralarda karar vermek arık daha kolay.
  • Yakıt almada kolaylık Sınıfında ilk defa Yeni Focus'da sunulan kapaksız yeni yakıt doldurma sistemi yanlış yakıt almayı engelleyerek araçta bu sebeple oluşabilecek hasarın ve muhtemel masrafların da önüne geçiyor.
  Güvenlik
  • Euro NCAP puanı
   Sürücü ve tüm yolcular, Yeni Ford Focus'un Euro NCAP'ten aldığı 5 yıldızın koruması altındadır. Yeni Focus sahip olduğu bu yüksek güvenlik seviyesini, Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS)'in yüksek teknolojisine borçludur.
  • Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS)
   Yeni Focus'taki IPS milisaniyeler içinde devreye giren sensörler aracılığıyla çalışır. Aracın içinde ister 1 ister 5 kişi olsun, her zamankinden daha güvenli bir ortamda bulunduğunuzun bilincinde olarak rahat seyahat edebilirsiniz.
  • Aktif güvenlik özellikleri
   Focus normal sürüş koşullarında tam güvenlik sağlarken gerektiğinde daha çabuk tepki vermek üzere daha fazla güç uygulayabilen bir fren sistemine sahiptir. Opsiyonel olarak sunulan ESP aracı sürekli izlerken EBA da acil durumlarda fren sistemindeki basıncı arttırarak duruş mesafesini önemli oranda kısaltır. ABS ve EBD ise daha zorlu koşullarda daha fazla güvenlik sağlar.
  • Pasif güvenlik özellikleri
   Yeni Focus gövde dayanıklılığı ve geliştirilmiş darbe teknolojisi sayesinde yollardaki en güvenli araçlardan biridir. Tüm Focus modellerinde, daha çok darbe emme ve daha hızlı açılma özelliklerine sahip sürücü ve yolcu ön ve yan hava yastıkları bulunur. Yan hava perdeleri (Titanium) ise yolcuları yandan gelen darbelere karşı koruyarak bu güvenlik bütününü tamamlar.
   Olası bir darbe anında direksiyon ve pedallar sürücüden uzaklaşacak ve hasarı en aza indirecek biçimde tasarlanmıştır. Focus'ta ayrıca ISOFIX çocuk koltuklarının sabitlenmesi için ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları da bulunuyor.
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

 3. OrKuN Well-Known Member

  focus herzaman ilk tercihlerim arasında olmuştur 2010 yüzüylede harika, zaten fordun en çok satan modeli 20-35 yaş arası tercih ediyor özelliklede hatcback modellerini.
   
 4. dlmdlm Member

  2.el oto piyasası da gayet başarılı.
   

Sayfayı Paylaş