Ford Fiesta 2010

Konusu 'Ford' forumundadır ve oguzturk tarafından 30 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Ford Fiesta 2010
  Dış Tasarım
  En ince ayrıntısına kadar yeniden tasarlandı...Artık çok daha farklı ve heyecan verici bir dış tasarıma sahip...
  • Trafiği durduracak bakışlar
   Yeni Fiesta'nın çarpıcı ve cesur dış tasarımı, bütün gözlerin sizin üzerinizde olmasını sağlıyor. Arkaya doğru yükselerek uzanan kaslı yan gövde çizgisinin oluşturduğu coupe görünüm, aracın dinamik ve ayırt edici bir kimliğe sahip olmasını sağlıyor.
  • Halojen Ön Farlar
   FordKinetikTasarım'ın en ayırt edici özelliklerinden biri haline gelen ön farlar, Yeni Fiesta'da da son derece şık tasarlandı. Arkaya doğru keskin biçimde uzanıyor ve Yeni Fiesta'nın ön tasarımına kendine has şeklini veriyor.
  • Ön Izgara
   Geniş alt ızgara, ön farlar ile beraber Yeni Fiesta'nın sıradışı tasarımının en ayırt edici öğesi konumunda. Titanium serisinde sunulan krom çerçeve daha da şık bir görünüm sağlıyor.
  • Gövde Rengi ve Sinyal Entegre Edilmiş Yan Aynalar
   Yan aynalar dahi tasarım felsefesinin etkisiyle daha akıcı bir tasarıma sahip ve içerisine entegre edilmiş sinyaller sayesinde artık diğer sürücüler tarafından daha da rahat farkediliyorsunuz.
  • Kapaksız Yakıt Doldurma Kolaylığı
   Artık yakıt deposu kapağını açmak ile uğraşmayacaksınız. Bu sayede artık elleriniz veya elbiselerinizin kirlenme olasılığı da ortadan kalkacak. Ayrıca ödül kazanan tasarım yanlış yakıt doldurmanızı da engelliyor.
  İç Tasarım
  En az dış tasarım kadar farklılaşmış, modern bir konfor alanı...Sürücü ve yolcuyu çevreleyen, kokpit hissi yaratan iç tasarımı farklılaştıran akıcı çizgiler ve çarpıcı döşeme seçenekleri mevcut.
  • En iyiden esinlenerek tasarlandı
   Yeni Fiesta'nın iç kısmı tasarlanırken en lüks tüketici malzemeleri ve en yeni nesil elektronik eşyaların tasarımından ilham alındı.
   Orta konsol tasarlanırken cep telefonu teknolojisi ve kullanma mantığından esinlenildi ve ergonomik tasarım sayesinde bütün araç, müzik sistemi ve telefon kontrolleri parmağınızın ucuna taşındı.
  • Evinizde hissettirecek konfor alanı
   Yeni Fiesta gerçekte olduğundan daha büyük bir araç hissi yaratacak şekilde tasarlanan bir küçük otomobil. Tasarımcılar için ön taraftaki omuz ve baş mesafesinin iyileşmesi ve sürücü ile yolcunun konforunun artması en önemli öncelikti. Ayrıca çok sayıdaki geniş eşya saklama gözleri sayesinde aracın iç kısmı daha da kullanışlı ve pratik.
  • Estetik Aydınlatma
   Titanium serisinde standart olarak sunulan estetik aydınlatma paketi sayesinde Yeni Fiesta'nın yolcu kabini aracın kapıları açıldığı andan itibaren ince bir ışık süzmesi ile aydınlanıyor
  Güvenlik
  Sadece şık tasarımın elbette bir anlamı yok...Yeni Fiesta'nın sıradışı dış tasarımının altında yatan oldukça sert bir gövde yapısı mevcut...Ve bu gövde yapısı, daha fazla yüksek güçte ve ultra yüksek güçte çelik kullanılarak sertleştirildiği için eski modele göre daha da hafif...Daha güvenli araç daha ağır olmalıdır tezine meydan okuyor...
  • Akıllı Güvenlik Sistemi
   İyileştirilmiş teknolojilerle daha da geliştirilen Akıllı Güvenlik Sistemi sürücü ve yolcuların daha da güvenli bir yolculuk etmelerini sağlıyor.
   Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları standart olarak sunuluyor. İsteğe bağlı olarak sunulan ve baş ve göğüs bölgesini yandan gelen darbelere karşı koruyan yan hava yastıkları, segmentinde ilk kez sunulan sürücü diz hava yastığını da beraberinde getiriyor. Ayrıca ilerleyen dönemlerde perde hava yastıkları da isteğe bağlı olarak sunulacak.
   Her yolcu için üç noktadan bağlantılı emniyet kemerleri standart olarak sunuluyor. Ayrıca ön tarafta bulunan aktif gergili emniyet kemerler ve kaymayı önleyici ön koltuklar sayesinde olası bir kaza anında aşırı sarsılma önlenmiş oluyor.
   Ayrıca "emniyet kemeri hatırlatma sistemi" sürücü veya ön yolcuya takmamaları durumunda emniyet kemerini hatırlatıyor.
  • Gözle Görünenden Daha Fazla Güvenli
   Tamamen yenilenmiş Fiesta'nın aktif güvenlik elemanları sürücü ve yolcunun korunmasına yardım ediyor.
   Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS) ani duruş anında veya viraj dönerken aracın kaymasını önlemede katkıda bulunuyor. Elektronik Fren Gücü Dağıtımı Sistemi (EBD) ise ani fren durumunda aracın dengesini korumaya yardımcı bir sistem.
   Elektronik Denge Programı (ESP) isteğe bağlı olarak sunuluyor ve acil durumlarda aracın yönünü ve kontrolünü kaybetmemesi için kendiliğinden devreye giriyor. ESP ile beraber sunulan Acil Durum Fren Desteği (EBA) durma mesafesini azaltan fren desteğinin gerektiği anlarda devreye girmesini sağlıyor.
  Teknoloji
  Yeni Fiesta, büyük otomobil teknolojilerine sahip olan bir küçük otomobil...Şık tasarımını teknoloji ile birleştirmeyi başarıyor...
  • İnsan Otomobil Arabirimi
   ilk olarak YeniMondeo ile Ford ailesiyle tanışan HMI (İnsan Otomobil Arabirimi) Yeni Fiesta'da da sunuluyor. Araç içi ayarlarını parmaklarınızın ucuna getiren bir kumanda merkezi çalışma sistemine sahip olan HMI sayesinde araç içi, müzik sistemi ve telefon ayarları direksiyon üzerinde bulunan kontrol düğmeleri ve müzik sistemindeki tek bir düğme tarafından kontrol edilebiliyor.
  • Elektrik Güç Yardımlı Direksiyon Sistemi (EPAS)
   Yeni Fiesta'da standart oalrak sunulan EPAS sayesinde çok daha keyifli sürüş deneyimleri yaşayacaksınız. Özellikle şehir içindeki düşük süratte kullanımda veya park ederken direksiyona verdiği güç desteğini arttıran sistem sayesinde artık direksiyonunuz çok daha hafif. Otobanda yüksek hızla seyrederken ise azaltılan destek sayesinde direksiyon ağırlaşıyor ve hem direksiyonun hem de yolun tepkisini çok daha iyi anlayabiliyorsunuz.
  • Hız Kontrol Sistemi
   Size uygun sabit hızda gitmenizi sağlayan Hız Kontrol Sistemi*, direksiyon üzerinde bulunan düğmeler ile kontrol edilebiliyor. Sürüş konforunu ve güvenliğini arttıran bir özellik.
   *Bazı modellerde isteğe bağlı olarak sunulmaktadır
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

Sayfayı Paylaş