Foçaya Nasıl Gidilir, Foça Ulaşım

Konusu 'İzmir' forumundadır ve GamZe tarafından 12 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Foçaya Nasıl Gidilir, Foça Ulaşım
  Kendi Aracınız ile;
  İzmir - Çanakkale yolunun 39 km'sinden sola sapıp 26 km. sonra Foça'ya ulaşılır. İzmir'den çıktıktan sonra Karşıyaka, Çiğli, Menemen'den sonra Buruncuk'u geçince ilk ışıklardan sola döndüğünüzde artık Foça yolundasınız.

  Otobüs ile; Türkiye'nin neresinden gelirseniz gelin; İzmir Otogarı'nda indiğinizde hemen indiğiniz peronların en başına yürüyün... En başa geldiğinizde otobüslerin önlerinde "Eski Foça" yazdığını göreceksiniz. Otobüsler genel olarak; Kış tarifesinde saat 06:30'da başlar ve akşam 21:15' te son seferdir. Yaz tarifesinde ise sabah saat 06:00'da başlayıp, 23:00'e kadar her yarım saatte bir devam eder. (Saat 20:00 den sonra saat başına da düşebilir.)

  Demiryolu, Denizyolu ya da Havayolu ile; Önerimiz, en kısa yoldan İzmir Otogarı'na ulaşmanızdır. Havaalanı'ndan Otogar'a Havaş otobüsleri saat başı kalkmaktadır. Ancak bu servisler mevsimlere göre değişiklik gösterebilir. Eğer otogara ulaşmanızın zor olduğu bir yerde iseniz, Foça otobüsleri Otogar - Bornova - Bayraklı - Naldöken - Girne - Sogukkuyu istikametinde yol alır.

  İstanbul'dan Çanakkale-İzmir sahil yoluyla ya da Bursa-Manisa üzerinden İzmir'e giderek Foça'ya ulaşabilirsiniz. Her iki yönden gidildiğinde de, Foca'ya iki giriş bulunuyor. Foça-İstanbul arası 630 km. İzmir gelişinde 40. km'den girip 26 km sonra Foça'ya ulaşılıyor. İlçe içinde çeşitli otoparklara araç bırakabilirsiniz. Foça-yeni Foça arası, 22 km'lik manzarası güzel bir yola sahip. Foça-Bergama arası ise 56 km.turkeyarena.net Aliağa çevresi rafineriye yakınlığı nedeniyle en ekonomik fiyata yakıt alabileceğiniz yer. Antik kentlere meraklı olanlar için Foça yakınlarında yer alan Bergama'da Akslepion ve Dünyanın en dik tiyatrosuna sahip Akropol gezi alanları, müze ve kent içi bir çok görmeye değer eser barındırıyor.
   


Sayfayı Paylaş