Fıtık İçin Kür

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 13 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Fıtık Tedavisi
  Fıtık çeşitli sağlık sorunlarıyla birlikte insanları rahatsız eden önemli bir sağlık problemidir.

  Fıtık genel olarak bağırsakların ve karın içindeki organlarımız, dokularımızın, karın zarında oluşmasından ve bu kesenin içinde zayıf bulduğu bölgeden yırtıkla dışarı çıkması sonucu oluşmaktadır. Fıtığa neden olan etmenler genel olarak, kronik öksürükler, sigara kullanımları, kabızlık, fazla kilolar, aşırı ağırlık kaldırılması, idrar yaparken zorlanma durumları oluyorsa bunlar fıtığınız olduğuna dair belirtiler olabilir.

  Hardal yağını ve zeytinyağını çok hafif ısıttıktan sonra bel bölgenizde bulunan bölgelere ve fıtık oluşan bölgelere sürebilirsiniz. Sürme işlemini masaj yoluyla yaparak, bu işlemin ardından streç film ile sürdüğünüz bölgeyi sararak, yağın emilasyonunu sağlayabilirsiniz. Sabah streç filmi çıkararak ılık su ile banyo yapabilirsiniz.

  Bu bitkisel yağ ile vücudunuzu yumuşatacağınız gibi ağrılarınızı yok ederek, fıtık gibi hastalıkların oluşumunu en aza indirebilirsiniz. Tedavi sürecine yaklaşık olarak 21 gün devam etmeniz önerilmektedir. Fıtık ciddi bir sağlık rahatsızlığıdır, uzman doktorlara başvurarak daha sağlıklı ve faydalı bilgiler elde edebilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş