Fissür İçin Bitkisel Çözüm

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 13 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Fissür Tedavisi
  Fissür halk arasında makatta oluşan çatlak adına denmektedir. Genel olarak sebebi kabızlıktan kaynaklanmaktadır. Makat bölgesinin anisün girişindeki cildin mukozo denilen kadife renkteki yapının çatlamasına “fissür” adı verilmektedir. Bu çatlaklar kendiliğinden iyileşmektedir. Ancak bunları bitkilerle iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.

  Öncelikle sıvı besinler tüketerek kabızlık problemine fazla yakalanmamaya özen göstermelisiniz. Lahana yaprakları ile tedavi yapabilirsiniz. Yaklaşık olarak 10 adet lahana yaprağını kaynatılan suyun içerisinde her gün 3 öğün olmak üzere sabah, öğlen ve akşam öğünlerinden içebilirsiniz. Bunun yanı sıra sıcak çiçek balı ile yapılan şerbetler tüketilebilir.

  Bir başka diğer formül ise aç karına bir tatlı kaşığı keten tohumunu suyla birlikte içebilirsiniz. Bu yöntem bağırsaklarınızı hızlı çalıştıracak ve kabızlık problemini ortadan kaldırarak çatlaklarınızın iyileşme sürecine katkı sağlayacaktır. Fissür tedavisi için daha net ve aydınlatıcı bilgileri uzman doktorlardan almanız, daha sağlıklı ve faydalıdır.
   


Sayfayı Paylaş