Firefox'unuz iddia Ediyorum Hızdan Uçacak

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 26 Kasım 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Firefox güzel bir tarayıcı bizi ilk o IE tekelinden kurtarmıştı. İşte sizlere firufox'unuzu dahada hızlandırmanı yolları.

  Desktop ile sıkça ziyaret ettiğiniz web sitelerinden kendi hızlı erişim sayfanızı oluşturabilirsiniz. Hızlı erişim sayfanızabir Google arama aracı bile eklemeniz mümkün.

  Mar Mod, Firefox üzerinde birçok ince ayar yapıyor. Eklentiyi yükledikten sonra, turuncu Firefox düğmesi yukarıda gördüğünüz gibi küçük bir düğmeye dönüşüyor ve menüye yeniden başlatma seçeneği ekleniyor. Menüye yeni eklenen eklentiler menüsü isefarklı eklentilere hızla erişmenize izin veriyor.

  Eklentinin diğer bir faydalı özelliği ise, seçtiğiniz metni çevrimiçi olarak hızla tercüme edebilmesi. Bu sayede bütün sayfayı çevirmenize gerek kalmıyor.

  Mar Mod, işlev menülerini özelleştirmekten, simgeleri ve favicon'ları değiştirmeye ve yedeklemeye çok daha fazlasını yapabiliyor.

  Restartless Restart, Mar Mod ile ayarların içine dalmak istemiyorsanız, sadece bir yeniden başlatma işlevi istiyorsanız, aradığınız bu eklenti. Restartless Restart, Firefox menüsüne bir yeniden başlatma seçeneği eklemenin yanı sıra, klavye kısayolu ile de çalışabiliyor. Sıkça eklenti yükleyip kaldırıyorsanız, bu eklentiyi kaçırmayın. Adından da anlaşılacağı gibi, eklentiyi yüklerken Firefox'u yeniden başlatmanıza gerek yok.
   


 2. GuNaHKaR Well-Known Member

  CleanupTabs
  İnternette gezindikten bir süre sonra kullanmadığınız sayısız sekmenin açık olduğunun farkına varıyorsanız ve üstelik bu huyunuzdan vazgeçemiyorsanız, çözüm CleanupTabs eklentisinden geçiyor olabilir.

  CleanupTabs ile maksimum sayıda açık olabilecek sekme sayısını ayarlıyorsunuz. Bu sayı aşıldığında eklenti, kullanılmayan sekmeleri otomatik olarak kapatıyor. Eklenti başta çok sert davranıyor gibi gelebilir ancak onu ayarlayarak bunu değiştirebilirsiniz.

  Hangi web sitelerinin kapatılmacağını ve en fazla sekme sayısını girerek, eklentiyi özelleştirmeniz mümkün.

  FindBar Tweak
  Web sayfaları içerisinde sıkça arama yapıyorsanız, FindBar Tweak ile Firefox'un arama işlevinden çok daha iyisini elde edebilirsiniz. Eklenti, gerçek zamanlı arama yapmanıza, bir kelimenin sayfada kaç kez göründüğünü görmenize, vurgulamaların nasıl göründüğünü ayarlamanıza ve fazlasına izin veriyor.
   

Sayfayı Paylaş