Firefox Babylon Toolbar Nasıl Kaldırılır

Konusu 'İnternet' forumundadır ve oguzturk tarafından 1 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Firefox Babylon Toolbar Nasıl Kaldırılır Başlayalım

  1) Firefox’u açtıktan sonra adres satırına about:config yazıp enter’a basın.

  2) about:config yazıp entera basınca Firefox’un “Garanti kapsamından çıkabilirsiniz” yazan uyarısıyla karşılaşacaksınız. “Söz veriyorum dikkatli olacağım” butonuna basıp burayı geçiyoruz ve karşımıza Firefox’la ilgili tüm ayarlamaların yapıldığı ekran çıkıyor.

  3) Arama yazan kısma babylon yazdığınızda yukarıda resimde de gördüğünüz gibi Babylon Toolbar eklentisi ile ilgili bütün ayarlamaları yapabileceğiniz kısım karşınıza gelecek. Bu kısımda yapacağımız şey çok basit.

  4) Önce ilk satırın yani extensions. Babylon Toolbar.adminyazan satırın üzerinde sağ tıklayacağız. Karşımıza resimde de gördüğünüz gibi Değerini değiştir ile başlayan bir pencere gelecek. Biz en alttaki Sıfırla yazısına tıklayacağız. Sıfırla dediğimizde Durum kısmında kullanıcı tanımlı yerine varsayılan yazacak.

  5) İlk satırda yaptığınız şeyi sırasıyla bütün satırlarda yapmanız gerekiyor. Firefox’u kapatıp açtığınızda Babylon eklentisinden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

  6) Eğer bir değişiklik olmadıysa yapmanız gereken şey şu olmalı: Satır üzerinde sağ tıklayınca açılan seçeneklerden Değerini değiştir’e tıklayın ve karşınıza gelecek değeri silip Tamam’a basın. Bunu bütün satırlarda yaptıktan sonra Firefox’u yeniden başlatın. Hepsi bu kadar.

  Yukarıdaki adımları uygulamanız Babylon Toolbar eklentisini Firefox’dan kaldırır. Sisteminizde hala mevcuttur. Babylon Toolbar eklentisini bilgisayarınızdan tamamen kaldırmak için;
  • Babylon simgesi sistem saatinin yanında ekranın sağ alt sağ tıklayın ve“Çık”Onaylamak için“Evet”tıklayın.
  • Bilgisayarınızda“Başlat”tıklayın ve“Çalıştır”başlatınız.
  • Çalıştır ekranına“appwiz.cpl”yazıp“ENTER”tıklayın. Bu, bilgisayarınızda yüklü olan programlar ve uygulamalar penceresini ekrana getirecektir. (“Başlat-Denetim Masası-Program Kaldır” seçenekleri ile de yapabilirsiniz.)
  • Programlar klasörüne ilerleyin ve tıklayın“Babylon Araç Çubuğu” “Kaldır “ve kaldırma işlemini onaylamak için“Evet”‘e tıklayın.
  • Masaüstünde“Bilgisayarım”çift tıklayın ve çift“C:”sürücüsüne tıklayın.“Program Files”klasörüne çift tıklayın.
  • Babylon klasörü bulun. Sağ tıklayın ve“Sil.” “Evet”silmek için onaylayın.
  Yapacağınız işlem bu kadar.
   


Sayfayı Paylaş