Fiorino sayısı 10 bine ulaştı

Konusu 'Fiat' forumundadır ve OrKuN tarafından 3 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Fiat'ın Bursa'daki tesislerinde yaklaşık 11 ay önce üretimine başladığı Fiorino'dan Türkiye yollarındaki araç sayısının 10 bine ulaştığı bildirildi.

  Fiat Ticari Araçlar İş Birimi Direktörlüğü Bölge Koordinatörü Soner Çoklar, Mersin Ticaret ve Sanayi Odasınca bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen “Mersin Otomobil ve Ticari Araçlar Fuarı”na (MOF'08) katılmak üzere geldiği Mersin'de, yaptığı açıklamada, üretimine çok kısa bir süre önce başladıkları Fiorino'nun piyasada önemli bir yer edinmeyi başardığını söyledi.
  Fiorino'nun tamamıyla Fiat'ın Bursa'daki tesislerinde üretilen ticari bir araç olduğunu hatırlatan Çoklar, aracın Türkiye'nin yanı sıra Avrupa ülkelerinde de sevildiğini, üretimlerinin yüzde 75'ini ihracata yönelik yaptıklarını vurguladı.

  [​IMG]

  Uluslararası anlaşmalarla birkaç markaya üretilen Fiorino'nun “gururla sattıkları” bir ürün haline geldiğine dikkati çeken Çoklar, “Tamamıyla Bursa'daki tesislerimizde ürettiğimiz Fiorino, Türk halkının yeni gözde ticari aracı olma yolunda ilerliyor” dedi.

  Türkiye yollarında sayısı 10 bine ulaşan Fiorino'nun önümüzdeki günlerde daha fazla görünürlülük kazanacağını bildiren Çoklar, şöyle konuştu: “Fiorino, çok iyi ticari bir ürün. Fiat, Doblo ile çok büyük bir tecrübe kazandı. Fiorino da bizi uluslararası bir üretici yaptı. Fiat'ın gurur aracı olarak gördüğü bu aracımız, stil ve fonksiyonelliği birleştiren modern, kompakt, dikkat çekici ve iddialı bir görünüme sahip. Dışı küçük, içi büyük olan bu araç, iç dizaynında da yolcuya ve sürücüye geniş ön camı ile rahat ve aydınlık bir ortam sunuyor. Tüm bu özellikleriyle kısa zamanda ön plana çıkan bu araç, ticari araç segmentinde yeni bir soluk oluyor.”
  17 bin 199 YTL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulan Fiorino'nun Corgo, Combimix ve Combi modelleri bulunuyor.

  [​IMG]
  02.12.2008, Salı
   


 2. EmRe Well-Known Member

  ya bu fiat bizim ülkemizde hafif ticaride ne yapsa tutturuyo dontknow
   

Sayfayı Paylaş