Fiat Panda 2010

Konusu 'Fiat' forumundadır ve oguzturk tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Fiat Panda 2010

  [​IMG]

  Yılın Otomobili
  Fiat Panda tasarımının yanı sıra, konforu ve donanımıyla da "Avrupa'da 2004 yılının otomobili"seçildi. 58 kişilik jürinin 55'inden oy aldı. Tasarım, konfor, güvenlik, yakıt tüketimi, kullanım kolaylığı, performans, pratiklik, çevreye saygı ve fiyat kriterlerinin ölçüldüğü yarışmada Fiat Panda 16 kişiden en yüksek puanı almayı başardı.


  Donanım
  • Panda 1.2 Dynamic Dualogic
   Fiat Panda'nın motor alternatifleri ile uyumlu olarak güvenilir ve sağlam vites sistemleri geliştirilmiştir. Dualogic, hem otomatik sanzimanin rahatligini, hem de manuel sanzimanin atakligini birarada isteyen kisiler için ideal bir seçimdir.
  • Dualdrive elektrohidrolik direksiyon
   Fiat Panda'nın sunduğu bu sistemde iki farklı işleyiş mantığı ve hidrolik bir pompa yerine elektrikli bir motor tarafından üretilen gücü kullanan bir direksiyon bulunur. Direksiyon tepkisi, aracın hızıyla orantılıdır: Sürat yükseldikçe, hidroliğin etkisi azalmakta ve direksiyon, daha fazla sürüş hassasiyeti sağlayacak şekilde sertleşmektedir.
  • Katlanabilen arka koltuklar
   Fiat Panda tasarlanırken koltukların yapısına ve farklı fiziksel özelliklere sahip kişilerin konforunun sağlanmasına büyük bir özen gösterilmiştir.
  • Yol bilgisayarı
   Fiat Panda' da yol bilgisayarını da içeren gösterge paneli yumuşak çizgilere sahip ön panele estetik açıdan mükemmel bir şekilde uyum sağlamıştır. Yol bilgisayarının fonksiyonları arasında saat, tarih, programlanabilir akustik ikaz, dış hava sıcaklığı, yakıt tüketim değerleri, değiştirilebilir gösterge tablosu, aydınlatma ve ışık şiddetini sayabiliriz.
  • Klima + polen filtresi
   Özellikle uzun yolculukların değişmez konfor faktörlerinden biri olan klima sistemi, sıcaklık, nem ve havalandırma gibi unsurların sürücünün fiziksel halini ve tepki sürelerini etkilediğinden, sürüş güvenliği açısından da son derece büyük bir önem taşımaktadır.
  • Skydome (elektrikli cam tavan)
   Fiat Panda, bulunduğu segment için bir yenilik olan büyük ölçülere sahip 'camlı' açılır tavan opsiyonu sunmaktadır.

   [​IMG]
  Teknik Özellikler
  • Fiat Panda'nın ateşli kişiliğine uygun iki motoru var.
   Her koşulda yeteneğini gösteren bu iki motorla şehiriçinde çok konforlu ve çok ekonomik yolcuklar yapacaksınız. 54 hp'lik 1.1 lt düz vites ve 60 hp'lik 1.2 lt dualogic otomatik vitesli Panda lar ile hayat artık daha kolay.
  • Dualogic akıllı vites sistemiyle Fiat Panda size hem otomatik vitesin rahatlığını hem de manuel vitesin ataklığını getiriyor. Ayrıca konforu, sessizliği ve düşük yakıt tüketimini de. 1.1 lt lik motor 100 km de ortalama da 5,7 lt yakıt tüketirken, 1.2 lt lik motorumuz Eco düğmesi sayesinde otomatik vites kullanımında 100 km de sadece 5,4 lt yakıt tüketiyor.

   [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

Sayfayı Paylaş