Fiat Grande Punto

Konusu 'Fiat' forumundadır ve oguzturk tarafından 15 Aralık 2007 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  [​IMG]


  [​IMG]
  Özgürlük onun ruhunda.
  Bu sizin hayatınız ve kendi kurallarınızı koymanın zamanı geldi...

  [​IMG]
  İçinizdeki sesin peşinden gidin.
  O sizi istediğiniz gibi bir hayata götürecek. Grande Punto, duyularınıza seslenen bir otomobil.

  [​IMG]
  İster dizel, ister benzinli.
  Hem yüksek performanslı, hem cimri

  Donanım

  5 yıldızlı güvenlik.
  Grande Punto'da güvenliğe verilen önem nedeniyle, 15.000 saat süren hesaplar ve yüzlerce çarpışma testi gerçekleştirildi. Bunun sonucunda yolcu ve araç güvenliğinde en yüksek takdir düzeyi olan 5 yıldızlı Euro NCAP belgesi ona verildi.

  Grande Punto'nun aktif ve pasif güvenlik donanımları o kadar geniş ki: ABS ve EBD'nin yanı sıra ASR/MSR/HBA ve Hillholder (yokuş destek sistemi) içeren ESP (Elektronik Stabilite Programı), çift aşamalı açılabilen ön hava yastıkları, yan ve perde hava yastıkları, enerji emici gövde yapısı, emniyet kemeri uyarı sensörü, arka koltuklarda ISOFIX bunlardan yalnızca bazıları.

  [​IMG]


  Teknik Özellikler

  [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Turbo T-Jet ile öne geçin
  Grande Punto'nun yeni 1.4 120 hp Turbo T-Jet motoru ile tanışın. Yollarda her an rüzgar gibi esmeye hazır bu motorla maksimum sürüş keyfini, performansı ve yakıt tasarrufunu birlikte yaşayın.Küçük silindir hacimli bir motorda ilk defa kullanılan turbo kompresörün onu nasıl sürekli atakta tuttuğunu hissedin.​

  Ve 8.9 saniyede 100 km hıza çıkma ayrıcalığı da sizin olsun. Turbo besleme teknolojisiyle 206 Nm'lik tork ve 120 hp'lik yüksek güç üreten T-Jet motorla artık sizi kimse tutamayacak.​


  İster dizel, ister benzinli.
  Hem yüksek performanslı, hem cimri.
  Grande Punto size, Fiat'ın ünlü 1.3 Multijet 16V 75 hp dizel motorunun yanı sıra farklı bir seçenek olarak, yepyeni değişken geometrili turbo 1.3 Multijet 16V 90 hp'yi de sunuyor. Bu yeni enerji santralinin en büyük özelliklerinden biri, yüksek performans ve çok düşük yakıt tüketimini bir arada sunması.

  Benzinli motor seçeneklerinde ise, 1.4 120 hp Turbo T-Jet'in yanı sıra yakıtı son derece verimli kullanan değişken türbülanslı yanma odalı yeni 1.4 Fire 77 hp ve 1.4 Starjet 16v 95 hp motorlar da var. Bu sistem egzoz gazlarının bir bölümünü tekrar kullanarak gücü artırırken yakıt tasarrufunu da çok iddialı hale getiriyor.

  Grande Punto size ayrıca Dualogic akıllı vitesi de sunuyor. Dualogic vites ile istediğiniz an manuel, istediğiniz an otomatik vites kullanma ayrıcalığını yaşayacaksınız.

  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

Sayfayı Paylaş