Fiat Fiorino, 'Yılın Ticari Aracı' seçildi

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 26 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Tofaş'ın Bursa'daki fabrikasında üretilen ve 80 ülkeye ihraç edilen Fiat Fiorino, "Yılın Ticari Aracı" ödülüne layık görüldü. Sonuçlar, 62. Hannover Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarında açıklandı..


  Ticari araçlar konusunda uzman 20 Avrupalı gazeteciden oluşan "Van of the Year" jürisi tarafından 2009 Yılının Ticari Aracı seçilen Fiat Fiorino, İtalyan üreticinin Fiat Doblo ve Scudo'nun ardından aynı ödülü kazanan üçüncü modeli unvanını da kazandı.

  Fikri mülkiyet haklarının tamamı TOFAŞ'a ait olan ve yapılan 390 milyon avroluk yatırımla tamamen Türk mühendis ve işçilerinin imzasıyla hayata geçirilen Minicargo projesinin Fiat yüzünü temsil eden Fiorino, kompakt hafif ticari araç sınıfının gelişimini simgeliyor.

  Fiat Fiorino, Avrupa pazarlarında satışa sunulduğu Aralık 2007'den Haziran 2008 dönemine kadar olan süreçte yaklaşık 30 bin adet sipariş alarak 7 aylık dönemde önemli başarı elde etti.

  Bu ödül bizi çok heyecanlandırıyor
  Fiat Ticari Araçlar İş Birimi Direktörü Okan Baş, konuya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, Doblo'dan 3 yıl sonra Fiorino ile ödül almanın çok büyük bir gurur olduğunu ifade ederek, "Bu bizi çok heyecanlandırıyor. İşimizi daha iyi yapmak adına bize destek oluyor" dedi.
  Fiorino'nun ödül almamasının kendileri için bir sürpriz olacağını dile getiren Baş, aracın daha önce olmayan bir sınıf yarattığını ve çok olumlu tepki aldığını anlattı.
  Türkiye'de tanıtımından bu yana 10 bin adet satış rakamına ulaşıldığını bildiren Baş, bu yılı 15 bin adet ile kapatmayı umduklarını söyledi.

  Avrupa pazarındaki daralmaya işaret eden Baş, "Avrupa'da bir sıkıntı var. Fakat bu sıkıntı çok büyük değil ancak herkesi önlem almaya iten bir durum. Bir takım dengelemeler yapılacaktır. Elektrikli Fiorino ile ilgili çalışıyoruz. Satış sonrası çözümleriyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu fuarda doğal gazlı Fiorino da sergileniyor" diye konuştu.

  Verilen bilgiye göre Türkiye'de Cargo, Combimix ve Combi model versiyonlarıyla satışına devam edilen Fiat Fiorino, 1,4 litre 73 HP benzinli ve 1,3 litre Multijet 75 HP'lik turbo dizel motor seçenekleriyle sunuluyor.

  Tüm motor versiyonlarında standart olarak 5 ileri manuel şanzımanla donatılan Fiat Fiorino, Multijet turbo dizel motor seçeneğinde isteğe bağlı olarak 6 ileri vitesli otomatik şanzımanla da satın alınabiliyor..

  [​IMG]
  [​IMG]
  24.09.2008, Çarşamba
   


Sayfayı Paylaş