Fethiye Dalış

Konusu 'Fethiye' forumundadır ve GamZe tarafından 9 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Fethiye Dalış
  Fethiye ve Göcek kıyıları, sualtı florası ve faunası ile dalış yapmaya çok uygun.

  Fethiye’de uzman seyahat acentalarına ve dalış eğitimi veren şirketlere ait tekneler Fethiye limanındadır.Tekneler genellikle sabah 9-10 arası hareket eder. 17.00’ye kadar denizde kalınır.

  Dalış yapılan noktalar ortalama 1 saat seyir uzaklığındadır. Seyir halindeyken dalışla ilgili ilk bilgiler verilir. İlk dalış, eğitimli profesyonel dalgıçlar eşliğinde 3 metreye kadar yapılır. Yaklaşık 20 dakika sürer. Ögle yemeği sonrası ikinci dalış yapılır. Bu defa 5 metreye kadar inilir ve yine 20 dakika kalınır su altında. Dalış sonrasında sertifika verilir. Deneyimli dalgıçlar için derinlik maksimum 30 metre su altında kalma süresi 45 dakikadır ve iki kez tekrarlanır.

  Dalış sahalarından bir bölümü şöyle:
  Dalyan koyu: Doğal bir havuz konumundaki bölge, ilk deneyenler için çok uygun bir ortam sağlar. Kumsaldan 1 metreden başlayan derinlik 10 metreye kadar iner. Sualtında ahtapot, karagöz, orfoz, sünger, çeşitli kabuklular görmük olanaklıdır.

  Afkule mağarası: Deneyimli dalgıçların çok sevdiği yerdir. Mağara geniş bir kovuk halindedir, iç yüzeyi rengarenk süngerlerle ve mercanlarla kaplıdır. Derinliği 40, genişliği 10 metredir. Her türlü Akdeniz balığına rastlanabilir.
  Barakuda Reef: Barakudalara ev sahipliği yapan bu reef 14 metre derinlikten başlar ve 45 metreye kadar iner.turkeyarena.net Bu alanda barakudaları ve bol miktarda orfof görmek olanaklıdır.

  Sarıyarlar: Gerek ilk öğrenenler, gerekse deneyimliler için ideal bir dalış noktasıdır. Sualtı flora ve faunası olağan üstü zengindir. Başka yerlerde bulunmayan denizatları burada karşınıza çıkar. Derinlik sığdan başlayıp 30 metrelere kadar iner.
  [​IMG]
   


 2. GamZe Moderator

 3. GamZe Moderator

Sayfayı Paylaş