Fethiye Belcekız Plajı

Konusu 'Fethiye' forumundadır ve GamZe tarafından 6 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Fethiye Belcekız
  Fethiye’den Ölüdeniz’e çamlar arasından giden yol 14 km. Yokuşlu inişli yolun sonunda birden müthiş bir mavi çıkıverir karşınıza. Burası Belcekız Koyu’dur. Koyun içinden uzanan kumsalı yürüdüğünüzde ise eşsiz Ölüdeniz’i görürsünüz.Tanrının Dünyaya bağışladığı Cennet” olarak nitelendirilen Ölüdeniz, 3 km’lik bir kumsala sahiptir. Burada karbeyazından gök mavisine kadar açık ve koyu mavinin, açık ve koyu yeşilin raksettiği bir renk armonisi içinde yüzmenin doyumsuz mutluluğunu tadacaksınız.

  Yılın on ayı ılık ve durgun suyu ile doğal lagün görünümündeki Ölüdeniz büyülü gibidir, kıpırtısız durur öylece. Dibinde tek bir yosun bile yoktur, beyaz bir kumla örtülüdür. Suyun ve dibinde kumun kırdığı ışık turkuaz bir renk verir. Ölüdeniz’e Çamların gölgesi düşer ve bu etkileyici tukuaz zenginleştirir.

  Ölüdeniz Lagünü ve Belcekız Plajı, bütün dünyada “mavi cennet” diye bilinen bir doğa harikası. Modern ve renkli tatil köyleri, oteller, pansiyonlar ve kampingler turizm sezonunda tatilcilere geniş konaklama kapasitesi sunuyor. Bir “Dünya Mirası” olan Babadağ zengin florasıyla Ölüdeniz’in hemen arkasında yükseliyor.turkeyarena.com

  Babadağ’dan Yamaç paraşütü ile atlayış yapmak son yılların en gözde etkinliklerinden birisi... Uygun uçuş ve iniş koşulları nedeniyle, Babadağ ve Belcekız Yamaç Paraşütçülerinin de vazgeçemeyecekleri bir tatil merkezi.
  [​IMG]
   


 2. GamZe Moderator

 3. GamZe Moderator

Sayfayı Paylaş