Fethiye 12 Adalar Tekne Turu

Konusu 'Fethiye' forumundadır ve GamZe tarafından 10 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Fethiye 12 Adalar Tekne Turu
  Eğer Fethiye'ye gelirseniz, mutlaka 12 Adalar Tekne turuna çıkmalısınız. Marina'da ve limanda dolaşırken gördüğünüz yüzlerce çift güverteli tekne sizi bu turlara götürmek için hazır. Bu teknelerin her biri 50 kişiden 150 kişiye kadar yolcu kapasitesine sahiptir ve hepsinin tuvaleti ve self-servis barı vardır ve çoğunluğu Fethiye'deki tersanede inşa edilmişlerdir.

  Bu tekneler her sabah saat 10.00-11.00 gibi limandan çıkarlar ve akşam 17.30-8.30 gibi geri gelirler. Genellikle makarna, köfte/tavuk/balık ve salata ve meyveden oluşan öğle yemekleri bu turlara dâhildir.

  Eğer güneşin tadını çıkarmak istiyorsanız, sizin yeriniz üst kattır, fakat dikkatli olun, güneş sizi çok yakabilir ve denizde hava rüzgârlı olduğundan hissetmezsiniz.

  Akşam duştan sonra güneş yanıklarını hissedersiniz ve bunlar doktorun vereceği krem ve losyonlarla sonuçlanır.

  Fakat eğer turunuzun tadını gölgede çıkartmak ve etrafı izlemek istiyorsanız, alt katta kalıp çay, kahve ya da soğuk bir şeyler içebilir ve belki mürettebatla tavla oynayabilirsiniz.

  Size turda etrafınıza dikkatli bakmanızı öneririz; çünkü yunusları, uçan balıkları hatta deniz kaplumbağalarını görme şansınız var.

  Turlar genellikle beş duraktan oluşur, aşağı yukarı aşağıdaki gibidir:
  Gobun Koyu yada Mağaralı Koyu
  Cleopatra Hamamı
  Tersane Adası
  Yassı Ada
  Kızıl Ada ya da Samanlık Koyu
   


 2. GamZe Moderator

Sayfayı Paylaş