Feng Shui Burçları

Konusu 'Astroloji ve Burçlar' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 12 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Feng Shui’ye göre mutluluk için yapmanız gerekenler

  feng shui'ye göre önemli 5 element doğru kullanıldığında kişiye istediği mutluluğu getirebiliyor.

  Feng Shui' de 5 Element:,

  Evimizde 5 elementin uyum içinde olması huzur, aşk, mutluluk, sağlık ve para anlamına geliyor.

  Toprak, metal, su, ağaç, ateş.

  Eğer bu elementlerden biri fazlaysa ya da azsa o evde sorun vardır. Elementler için her odanızı kontrol edebilir ve sonrasında gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

  Toprak elementi:

  Seramik eşyalar, kare ve dikdörtgen formlar, sarının tonları, manzara resimleri. evinizde yada iş yerinizde üstteki metaların bulunması sadakat, sorumluluk, sabır ve dengeyi hayatınıza taşıyacaktır.


  Metal Elementi:

  Paslanmaz çelik, bakır, gümüş, aliminyum, mermer granit eşyalar, doğal kristaller, beyaz ve metalik gri, daire ve oval şekiller. Bilgisayar, televizyon, cep telefonu, elektromanyetik alan saçan herşey metal elementidir.

  Maddi başarıyı ve düşüncelerinizi hayata geçirme yeteneğinizin fazlalaşmasına sebep olacaktır.


  Su Elementi:

  Su ile ilgili her türlü dekor (resim dahil), akvaryumlar, cam, ayna vb asimetrik şekiller, siyah, koyu mavi, gri.

  Bilge düşüncelere sahip olma, fikirlerimizin netliği, insanlar tarafından saygı duyulma ve duygularınızı ifade etmeye yardımcı olacaktır.


  Ağaç Elementi:

  Ahşap olan herşey (masa, sandalye), yeşilin her tonu, bitkiler ve bitki resimleri (perde, örtü de dahil).

  Aile bağlarınızı güçlendirmek, yeni fikirlerinizi hayata geçirmek ve yeni başlangıçları temsil eder.


  Ateş elementi:

  Lambalar, mum, şömine, tütsü, yün, kürk, tüylü halılar, üçgen, piramit, koni, kırmızının her tonu.

  Ün, şöhret, başarıyı temsil eder.

  günümüzde cep telefonları, tvler ve elektronik her ailet metali temsil ettiğinden ve evlerimizde fazla bulunduğundan denge bozulmakta duygusuzluk, kavgalar, kötü sözler ve aile arasında soğukluklara sebep oluyor.

  Ateş, metalinin etkilerini azaltır. Bu nedenle ateş enerjisi içeren kırmızı renk, mum, tütsü, üçgen ya da koni şekiller, insan ve hayvan resmi içeren sanat eserleri, kürk, yumuşak halı vb. eşyalar, metal enerjisini yumuşatır. İşiniz bittiğinde, elektromanyetik alan yaratan metalleri mutlaka kapatın ya da üzerlerine bir örtü örtmenizde metalin enerjisini azaltacaktır. geçmişte nenelerimizin yaptığı çok akıllıca bir davranış şekli imiş.

  Ya da evinizde kıskançlık, öfke, tutku, tutarsızlıktan kaynaklanan sıkıntılar ve tartışmalar varsa bu "ateş" elementinin fazla kullanıldığı anlamına gelir. Ateşi ise, su yumuşatır. Bu şekilde enerjileri dengelemek mümkündür. kırmızı nesneleri azaltmanız bir kaç halıyı kaldırmanız ayna, akvaryum ve su resimleri, gri ve siyah kullanmanız ateş enerjisini azaltacaktır.

  tüm bunlara dikkat ettikten sonra yapmanız gereken bir kaç şey daha var, kısaca özetlemek gerekirse,,

  evde kesinlikle canlı olmayan çiçek barındırmayın.( kurutulmuş yada süs eşyası olarak kullanılan yapay çiçekler)

  kırık ve çatlak hiç bir eşyayı tutmayın eğer manevi değeri çok yüksekse kalın bir kumaş parçasına sarıp kaldırın.

  aygazınızın tüm gözlerini kullanmalısınız. ayrıca mutlaka temiz tutmaya çalışın. sürekli kirli aygaz para girişlerine zarar verir. para kazansanız dahi iki yakanız bir araya gelmez.

  Kristal, gümüş, cam eşya ve aynalar, pencereler negatif enerji tutarlar. Bu nedenle temizliğine dikkat etmelisiniz. sık olarak yıkamalı yada silmeli ve üzerinde biriken negatif enerji atılmalıdır.

  mutfağınızda yiyecek resimleri kullanmanız bereketi arttırır. cam eşyalar kullanmaya özen gösterin. cam bir kavanozda pirinç mutfağınızda baş köşede olmalıdır. bu şekilde bereket artar. ayrıca buz dolabınızın üstüne insan figürü olan resimler asmayın.( size yada yakınlarınıza ait resimler.)
  duyguları engelleyen ve resimleri olan kişilerle aranızda soğukluk çıkmasına sebep olan büyük bir engeldir.

  çöp biriktirmemeye dikkat edin. kötü enerjiler çöpün olduğu yerde kolaylıkla büyür ve sürekli olarak evinizde dolaşır. balkonunuzda çöpler varsa her girip çıktığınızda en ufak bir delik varsa çöp poşetinde negatif enerji size geçer. korkularınız, takıntılarınız artar, kabuslar görür, zor uyursunuz. iş gücünüz azalır ve hasta olabilirsiniz.

  Klozet kapağınızı ve banyo tuvalet kapılarınızı kapalı tutun.

  Su elemeti para demektir ve paranın akıp gitmesini istemeyiz. Banyo ve tuvaletiniz kirli ise evdeki akan enerji de "ölüdür".

  yatağınızda metal bulunuyorsa cinsel isteksizlik başlar ve eşinizle soğukluk yaşarsınız.

  Aşk konusunda sorunlar yaşıyorsanız eski eşe yada sevgiliye ait resim, mektup ve ona ait giysiler engel olacaktır. ya atın yada kalın bir örtü ile sıkı, sıkı sarıp kaldırın.

  bazı hayvanlara ait eşya, resim, biblo ve giysilerde uğursuzluktur. jaguar , aslan, kaplan desenli giysiler, biblolar ve hatta oyuncaklar yanlızlık ve başkaları tarafından kibirli bulunmanıza sebep olur. evinizdeki misafir sayısı zamanla azalır.

  köpek resimleri ve bibloları koruyucu kabul edilir.

  silahlar, bıçak, ok, vb eşyalar yada resimleri kavga ve huzumet getirir. silah yada okun ucunun gösterdiği yöndeki kişilerle aranızda hiç sorun olmasa dahi zaman içinde olmadık nedenlerden problemler çıkar.

  okuduklarımdan gerekli olanları düzenlemeye çalıştım. umarım beğenirsiniz.

  düzenleme demet hoşman.
   


Sayfayı Paylaş