Fenerli Futbolculardan: Öldürmeyen Yara Güçlendirir

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 12 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Fenerbahçeli futbolcu Uğur Boral, Fenerbahçe camiasının yaşanan bu süreçten güzel bir şekilde çıkacağını ümit ettiklerini söyledi.Futbolcular Uğur Boral ile Bekir İrtegün, sarı-lacivertli takımın antrenmanı öncesinde Can Bartu Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. Uğur, futbol tarihinde ilk kez, ikinci kez sezon açtıklarını ifade ederek, “Bunu da görmek varmış kaderimizde. Daha önce güzel bir sezon açılışı yapmıştık, lig ertelendi. Burada karakterli futbolcuların katılımıyla tekrardan zor da olsa güzel bir antrenman ortamı oluşturduk. Fenerbahçe futbol takımı herkesin medyadan takip ettiği gibi yıkılmamıştır, en iyi şekilde çalışmalarına devam etmektedir. Bunun bütün Fenerbahçe camiası tarafından bilinmesini istiyoruz. Biz futbolcular olarak en iyi karakteri göstereceğiz. Şu anda mükemmel bir şekilde antrenmanlar devam ediyor” dedi.

  Bir basın mensubunun, “Bu olaylarla ilgili neler düşünüyorsunuz, futbolcular olarak aranızda neler konuşuyorsunuz” şeklindeki soruyu da Uğur, şöyle yanıtladı:

  “Politik konuşmazsak eğer; bizleri etkilemediğini söylemek kesinlikle gerçekçi olmaz. Bu olay Fenerbahçe üzerinden yürüdüğü için, tabii ki etkilendik. Antrenman dışında arkadaşlarla biraraya gelip, 'acaba ne olur' diye değerlendirmeler yapıyoruz. Fenerbahçe'nin büyük bir camia olduğunu ve Fenerbahçe'nin bu olaydan mükemmel bir şekilde sıyrılabileceğini konuşuyoruz. Herkesin inancı bu yönde. Hocamız, futbolcular ve yöneticiler kenetlenmiş durumdayız. Bu süreci en az hasarla atlatmaya çalışıyoruz. O yüzden futbolcular olarak üzerimize düşeni yapmak istiyoruz. Herkes bize ne olacağını soruyor, inanın biz de bilmiyoruz. Ortadaki belirsizlik, asıl bizi yaralayan bu. Ne olacağını bilememek bizi üzüyor. Giden oyuncularımız oldu, yapılamayan transferler oldu. Bunlar çok üzücü. Bu olaylar Fenerbahçe'ye büyük yara vermiştir. Ama Fenerbahçe çok büyük camiadır. Tarihin en büyük operasyonu denilen bu operasyonda, insanlar tarihin en büyük kenetlenmelerinden birini görmüştür. Fenerbahçe camiası bu mesajı Türk halkı ve dünyaya göstermiştir. Fenerbahçe camiasının bu korkunç ve kötü süreçten güzel bir şekilde çıkacağını ümit ediyoruz.”
  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş