Fenerbahçe Alper Potuk'a Servet Ödemiş

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve ot-gu tarafından 27 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Alper Potuk'un Alacağı Rekor Ücret

  Fenerbahçe, geçtiğimiz sezonun devre arasında ilgilendiği ve resmi temaslar yaptığı fakat bir türlü gerçekleştiremediği Alper Potuk transferini son anda yılın transfer çalımını atarak Galatasaray'ın elinden alarak imzayı attırmıştı. Gündemi uzun süre meşgul eden ve ezeli rakipleri Galatasaray'ın önemli bir transfer yapma şansını elinden alan Fenerbahçe yönetimin Alper ile imzaladığı sözleşmenin detayları gün yüzüne çıktı.

  Kap'a gönderilen sözleşmede Eskişehirspor'a 6 milyon 250 bin Euro bonservis bedeli ile Orhan Şam ile Henry Bienvenu'nün bonservisleriyle beraber verildiği görüldü. Milli oyuncu Alper Potuk ile beş yıllık sözleşme imzalanırken ilk sezonda 1 milyon 400 bin Euro garanti para ve 15 bin Euro maç başına ücret ödenirken her sene 100 bin Euro artarak garanti para verilecek.

  İki ezeli rakibi karşı karşıya getiren ve yılın çalımı olarak adlandırılan Alper Potuk transferinde Fenerbahçe maddi olarak Eskişehirspor'a daha iyi şartlar verdiği ve bu yönden transferi tamamladığı öğrenildi.
   


Sayfayı Paylaş