Fatih Projesi Nedir

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 25 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  FATİH Projesi nedir? Etkileşimli Tahta Kütüphanesi
  Fatih projesi nedir meb, Fatih projesi nedir insanlara Neler Sunacak

  Fatih Projesi Nedir? Fatih Projesi Hakkında
  Milli Eğitim Bakanlığımız,bilgi ve iletişim teknolojilerinin eğitim sürecinin temel araçlarından biri olması ve öğrencilerin, öğretmenlerin bu teknolojileri etkin kullanabilmesini gerçekleştirebilmek için yıllardır çok yoğun bir çaba harcamaktadır.

  Bugün okullarımızın tamamina yakını bilgi teknolojileri sınıfına sahiptir.Bilgi teknolojileri sınıfları eğitim sistemine çok büyük katkılar yapmıştır; işte bu noktada Milli Eğitim Bakanlığımız,ülkemizi "bilgi toplumu" olma yolunda şaha kaldıracak yeni bir yaklaşım getirmek için çalışmalara başlamıştır. Bu yaklaşım; her dersliği bilişim teknolojileri ile donatmayı ve bilgi teknolojileri destekli eğitimin sınıf ortamında yüz yüze eğitimle birlikte kullanılmasını amaçlamaktadır.

  İşte fırsatları artırma, teknolojiyi iyileştirme hareketi yani Fatih Projesi bu amacı gerçekleştirmek için geliştirildi. Fatih projesi eğitim ve öğretimin niteliğini artırmak ve fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla bilgi teknolojileri araçlarının öğrenme ve öğretme sürecinde etkin kullanılması için yola çıkıyor.

  Fatih projesi, "E Dönüşüm Türkiye Projesi" kapsamında 2013 yılı sonuna kadar okul öncesi, ilk öğretim ve orta öğretimdeki bütün derslikleri bilgi teknolojileri araçlarıyla donatarak bilgi teknolojisi destekli eğitimi tüm yurda ve tüm dersliklere yaymayı amaçlamaktadır.

  Fatih projesi "Ulaştırma Bakanlığı" ile yapılacak iş birliği protokolü kapsamında gerçekleştirilecektir.

  Fatih Projesi nedir? Neler sunacak
   


Sayfayı Paylaş