Farmville, Facebook Oyunlarının Başını Çekiyor!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 10 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  [​IMG]
  Facebook üzerinden oyun oynama alışlanlıklarımızın en başında yer alan Farmville, uzun zamandır aradığı tacını sonunda bulmuşa benziyor.
  IGN'nin yaptığı bir araştırmaya göre Farmville gibi Facebook üzerinden oynanan oyunlar, hali hazırda bulunan birçok konsol ve bilgisayar oyunundan fazla para harcamamıza sebep oluyorlar. IGN aynı zamanda Farmville'ı, harcanan zaman ve hesap üzerinde harcanan para açısından 2010 yılının en iyi on oyunu arasında gösteriyor.

  Yapılan listede her ne kadar birinciliği Call of Duty: Black Ops üstlense de, ikinci ve üçüncülüğü Facebook oyunları olan; Cityville ve Farmville paylaşıyorlar. Asıl kritik noktaysa bu iki oyunun, Halo Reach ve Red Dead Redemption gibi kaliteli oyunları geride bırakması.

  Yapılan araştırmanın gün yüzüne çıkardığı yegane gerçekse, Facebook üzerinden oyun oynayan kişilerin, en azından yüzde on'luk kısmının oyunlara gerçek para harcaması oldu. Bu da demek oluyor ki ortalama bir oyuncu ortalamda 55 Dolar harcıyor. Bu harcamanın sürekli tekrar ettiğini hesaplarsak, Facebook oyunlarına ne kadar çok para harcandığını çok daha net bir şekilde anlayabiliriz.
   


Sayfayı Paylaş