Faranjit Kürü

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 13 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Faranjit Tedavisi
  Faranjit diğer adıyla boğaz iltihaplanması olarak da bilinmektedir. Genel olarak faranjitin oluşması üşütmeden kaynaklı olmaktadır. Faranjitin belirtileri ise; ses kısıklığı, boğazda ağrılar, boğaz yanması gibi bir çok neden ile ortaya çıkabilir. Zamanında tedavi edilmesi gerekmektedir, aksi halde ilerleyerek daha kötü hallere gelebilir. Kronik bir faranjite sahipseniz, yada üşütme nedenli böyle bir duruma geldiyseniz, bitkisel faranjit formülünü uygulayarak bu durumdan kurtulabilirsiniz.

  Faranjite yakalanmamak için üşütmemek gerekiyor. Bunun yanı sıra mevsim şartlarına göre giyiminize özen gösterek, vücudunuzun açık yerlerini bırakmayarak bu tip durumları engelleyebilirsiniz. Beslenmede çok önemlidir. Örneğin uzman doktorlar, kola, gazoz gibi asitli içeceklerle birlikte sigara tüketmemenizi öneriyorlar.

  Faranjite iyi gelen adaçayı sayesinde bu hastalığın önüne geçebilirsiniz. Yaklaşık olarak bir tatlı kaşığı adaçayını bir su bardağı suyun içerisine atarak kaynatın, daha sonra demleyerek günde 3-4 kez bu çaydan tüketin. Hem faranjitinizi tedavi edersiniz. Hem de adaçayının faydalarından yararlanabilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş