Fantastik Dörtlü FF

Konusu 'Çocuk Bölümü' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 26 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  FF Fantastik Dörtlü Çizgi Film

  Fantastik Dörtlü (Özgün adı: The Fantastic Four, kısaca: FF) , Marvel Comics tarafından yayımlanan bir hayalî karakterler topluluğudur. Yaratıcıları Stan Lee ve Jack Kirby'dir. İlk Fantastik Dörtlü çizgi romanı 1961 yılının kasım ayında yayımlanmıştır. Türkiye'de ise 1 Nisan 1988 yılında Alfa yayınları tarafından orijinal 190'nıncı sayıdan itibaren Fantastik Dörtlü adıyla yayınlanmaya başlanmıştır.

  Konusu
  Reed Richards Amerika Birleşik Devletlerinde yaşayan bir bilim adamıdır. Uzayla ilgili bir çok araştırma yapan Reed Richards'ın en büyük yardımcıları karısı Susan Richards ve onun erkek kardeşi Johnny Storm ve arkadaşı Ben Grimm'dir. Uzaya gönderilecek uzay gemisi üzerinde çalışan Reed Richards ve Sue Richards, Johnny Storm ve Ben Grimm normal uçuş gününden bir gün önce gizlice uzay gemisini uçuşa hazırlayıp uçururlar. Uzay gemisi normal bir şekilde kalkar. Uzayda yol alırken birdenbire kozmik radyasyon ışınlarına maruz kalırlar.Bu ışınlar hepsinin üzerinde değişkliklere yol açar.
  Hepsi kozmik radyasyon ışınlarından dolayı bayılırlar. Geminin Ko-pilotu uzay gemisini normal bir şekilde dünyaya indirir.Kozmik ışınlar yüzünden Reed Richards'ın her yeri uzamaya başlar.Sue Richards ise görünmez kadın olur. Johnny Storm ise Alev adama dönüşür.Ben Grimm ise Taş Adam'a dönüşür. Fantastik Dörtlü bir takımdır. Her zaman birlikte hareket ederler ve olayların üstesinden gelirler. Zaman zaman Dişi Hulk ve Medusada onlara katılır.

  Üyeleri
  • Bay Fantastik (Mr. Fantastik): Asıl adı Reed Richards'dir. Özel gücü her tarafının uzayabilmesidir.Bunun dışında zeki ve baş bilim adamı olduğu için Bay Fantastik olarak anılır.
  • Görünmez Kadın (İnvisible Woman): Asıl adı Susan Storm'dor. Görünmez olabilmektedir.Bunun yanında manyetik bir savunma da yapabilmektedir.
  • Alev Adam /Meşale Aadam /İnsan feneri (Human Torch): Asıl adı Johnny Storm'dur.Alevi kontrol edebilir ve uçabilir.Alevden bir süper nova yaratabilir.
  • Şey (The Thing): Asıl adı Ben Grimm'dir.Kozmik radyasyon sonucu vücüdu kaya ile kaplanır.Muhteşem bir süper-insan kuvvetine sahiptir.

  Düşmanları
  • Dr.Doom
  • Galacktus
  • Skrull'lar
  • Gümüş Sorfçü

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş